Twitter’da ‘Kurt Seyit ve Şura’ ile ‘Küçük Ağa’ çekişmesi devam ediyor

15 Nisan’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

16.04.2014 - 16:01 | MediaCat

Salıların gözdesi Kurt Seyit ve Şura, Sosyal TV izleyicisinin kanına girdi ve günü birincilik tahtının üstünde kapattı. Küçük Ağa geçen haftaki yerine göre yükselişe geçerek ikinci, İrfan Değirmenci ile Günaydın ise günü üçüncü sırada kapattı.

İstanbul’a doğru yola çıkan Kurt Seyit ve Şura bu Salı gününü Sosyal TV izleyicisinin parmaklarında birinci sırada kapattı. “Bugün günlerden #kurtseyitvesura” diyen 2,116 izleyici toplamda 3,177 tweet atarak dizilerini Salı gecesi Twitter’ın en çok konuşulan yayını yaptı. #istanbuladogru etiketiyle yayınlanan bölümde “Kurt Seyit Ve Şura beni bitirdi şu anda… Çok iyi bir bölüm olmuş” diyen izleyiciler yürekleri ağızlarında bir bölüm geçirdi ve bölüm sonunda “Bu bölümü de 4 ölü -tatya şüpheli- 1 yaralı ile kapattık. Kalan sağlar bizimdir!” yorumları yapıldı. Ölümlerden etkilenen izleyiciler “Ölen ölene arkadaş bu ne böyle asabım bozuldu” gibi yorumlarda bulunurken, dizi ve oyuncular Sosyal TV izleyicilerinden destek gördü. Bir ara Sosyal TV izleyicileri dizinin devam etmesi için açılan bir ankete davet edildi. Gece boyunca en çok mention alan hesaplar @startv, @kseyitvesura, @dmtzdmr, @farahz, @kivanctatlitug ve @toygarisikli olurken, diziye içerik üreten kullanıcıların yüzde 21’i aynı zamanda Küçük Ağa için de içerik üretti.

Küçük Ağa uzun bir aradan sonra Sosyal TV reytinglerini de yükselterek yayın gecesini ikinci sırada kapattı. Geleneksel reytinglerde tozu dumana katan dizi, bu hafta izleyicilerini bu heyecanı Twitter’da paylaşmaya itti. Gecenin esprisi “İşi pişirmek ne demek Burhan dede? -Bir işi halletmenin ön hazırlığıdır yavrum.” ve “MehmetCan: Alo baba yine beni kaçırdılar ya. Ali: Korktun mu? MehmetCan: Yok bunlar salak.” kullanıcılar arasında hızla yayılıp paylaşıldı. Dizi tepe noktasını başlangıç saatinde heyecanlı izleyicilerin attığı 707 tweet ile yaptı.

İrfan Değirmenci ile Günaydın Salı gününü 1,317 kullanıcıdan toplamda 2,056 tweet alarak üçüncü sırada kapattı. İrfan Değirmenci’nin Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tarafından “en iyi spiker” ödülüne layık görülmesi izleyiciler tarafından ilgi gördü. İrfan Değirmenci’nin ödül töreni sırasında çektiği fotoğraflar ve “Hukuk öğrencilerine ‘dünya yıkılsa da bırakın adalet yerini bulsun’ demeye hazırlanan ben” tweeti sıkça paylaşıldı.

Pazartesi günkü ada konseyinin haberleri dönmeye devam ederken, Survivor izleyicileri yine boş durmadı ve yarışmayı kendi aralarında değerlendirmeye devam etti. Ertunga’nın gidişi ile Gönüllüler Takımının beş kişi kalması ve Turabi’nin adada kafe açması Sosyal TV izleyicilerinin paylaşımlarının odak noktasındaydı. Yarışmacıların isimleri ile ilgili espri “Survivor’daki isimlere bak; Turabi, Ertunga, Sahra… Survivor adası değil sanırsın Karesioğulları beyliği…” hızla yayılırken, kavgadan beri Sahra’ya karşı duygularını gizlemeyen izleyiciler “Survivor’daki Sahra’ya mı yoksa Petro’ya mı daha gıcık oluyorum bilemiyorum.” yorumları yaptı.

Seksenler dizisi kemikleşmiş Sosyal TV izleyici kitlesi ile yine klavyelerinin başındaydı ve günü beşinci sırada kapattı. Dizinin Twitter üzerinden düzenlediği kampanyada Seksenler’in oyuncuları tarafından seçilecek en beğenilen 10 Tweet’e hediye verilmesi, izleyicileri içerik üretmeye teşvik etti. Ergun ve Nazlı’nın kavuşmalarını heyecanla bekleyen izleyiciler dizi boyunca “Fehmi’nin Ergun hakkında görüşlerini Fehmi’ye yakıştıramadım, babacanlığı gitti, bilip bilmeden yorum yaptı” ve “Zaten Ergunsuz Seksenler yumurtasız menemen gibi bir şeydi.” gibi yorumlarda bulundu. #ergundönüyor etiketi ile yayınlanan bölüme içerik üreten izleyicilerin yüzde 23’ü aynı zamanda Küçük Ağa için de içerik üretti.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 15 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.