John Lewis olmak

Twitter bu yılki Noel reklamında, platformda her yıl nükseden bir kafa karışıklığını ele alıyor.

19.11.2018 - 16:32 | Arzu Nilay Kocasu

John Lewis olmak

Her yıl Noel döneminde yayınladığı reklam filmleriyle sosyal medyada gündeme oturmayı başaran İngiliz perakende markası John Lewis, Twitter’da da binlerce insanın soru ve yorumlarına maruz kalıyor. Ancak, reklam filmi vesilesiyle markayla iletişime geçmek isteyen Twitter kullanıcılarının büyük bir kısmı, markanın resmî Twitter hesabı olan @jlandpartners yerine, John Lewis adında bir başka Twitter kullanıcısının Twitter hesabıyla (@JohnLewis) etkileşime geçiyor.

Virginia Teknik Üniversitesi’nde okutmanlık yapan ve 2007 yılından bu yana Twitter kullanıcısı olan John Lewis’in her yıl Noel’de kendisine yanlışlıkla gelen tweet’lere verdiği eğlenceli cevaplardan ilham alan Twitter, John Lewis’ler arası Noel karmaşasını konu alan bir Noel reklamı yayınladı.

“İnsanların beni İngiliz perakende markasıyla karıştırmaları çok komik bir durum ve ben de onları doğru yere yönlendirmek için elimden geleni yapıyorum. Yılın bu zamanında, atılan tweet’lerde çok büyük bir artış gözlemliyorum ve özellikle Twitter etkileşimimin çok büyük bir kısmını oluşturduğu için, John Lewis’in Noel reklamlarını hiç kaçırmadan izliyorum.

“Twitter Birleşik Krallık’ın bu yılki Noel reklamı için beni seçmesi hayli büyüleyici… Umarım insanlar oyunculuk yeteneğim konusunda müşfik yorumlarda bulunurlar; nihayetinde ben bir Elton John değilim ama kim bilir, belki de bu yıl kendi filmim hakkında tweet’ler alırım.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Twitter UK
  • Reklam Ajansı: The Romans
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.