MediaCat

TV programlarının sosyal medya reytingleri

Sosyal Medya Ajansı The Netfork, 15 hafta boyunca toplam 847.692 dinleme tespit ettiği sosyal medya rating’leri sezon finalini 20-26 Haziran haftası sonuçları ile yapıyor.

TV programlarının sosyal medya reytingleri

Sosyal Medya Ajansı The Netfork, 15 hafta boyunca toplam 847.692 dinleme tespit ettiği sosyal medya rating’leri sezon finalini 20-26 Haziran haftası sonuçları ile yapıyor. The Netfork’un bu haftaki dinlemesinde “Survivor – Ardından” haftayı yine birinci kapattı. Survivor’ın yanı sıra birçok dizi ve programın sezon finali yaptığı 20 – 26 Haziran haftası, pozitif toplam değinmede “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” ikinci, “Behzat Ç.” ise üçüncü oldu.

Sosyal Medya Ajansı The Netfork, tartışma programlarının değerlendirme dışı tutularak; dizi, eğlence ve yarışma TV programlarının değinmelerini tespit ettiği 20 – 26 Haziran haftası SMR (Sosyal Medya Rating’i) sonuçlarını açıkladı. Sosyal paylaşım sitelerinde toplam 158.435 değinmenin tespit edildiği dinlemede “Survivor – Ardından”, hafta boyunca 61.305 toplam pozitif değinme ile sosyal medyanın gündeminde yine ilk sıradaydı.

En başarılı sezon finali kurgusu

Sezon finali yapan dizilerden “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi”, final kurgusu en çok beğenilen dizi oldu. Senaristine övgüler yağdırılan dizide Ercüment, Şule ve Behzat karakterlerinin oyunculuğundaki başarı sosyal medyanın dikkatini çekti ve pozitif değinmeleri artırdı.

Babaanneden büyük sürpriz

Sezon finali yapan bir diğer dizi olan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”de beklenmedik final, izleyicilere şok yaşattı. Hasefe karakterinin öz oğlu Ali’yi vurması ile sürpriz finallerden birini yapan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin son bölümünde yaşanan ayrılık sahnelerindeki oyunculuklar, dizinin son düğün sahnesi sonrası ardından en çok konuşulan sahnesi oldu.

Hürrem’in lokumlarının yenmesi yeni sezona kaldı

Tarihi bir dizi olması nedeniyle genel olarak olacakların tahmin edilebildiği “Muhteşem Yüzyıl”ın tüm bu bilinirliğe rağmen heyecanlı bir sezon finali yaptığı görüşü hakimdi. Hürrem karakterinin oyunculuğu izleyicilerden yine tam not aldı.

Feriha’nın sırrı sır olmaktan çıktı

Sezon finali yapan bir diğer dizi olan “Adını Feriha Koydum”un son bölümündeki sevişme sahnesi izleyicilerin dikkatini çekerken, Feriha’nın sırrının da sonunda ortaya çıkması herkese bir “oh” dedirtti. Feriha’nın annesini canlandıran Vahide Gördüm’ün vurulması izleyiciler tarafından “her dizide ille de birileri vurulmak zorunda mı?!” şeklinde eleştirilere yol açtı.

En kafa karıştıran final Ezel’den

İkinci sezonunu tamamlayan ve ekranlara veda eden dizinin final bölümü izleyiciler tarafından pek anlaşılamadı ve ”karışık bir son” olarak bulundu. Dizinin gerçekte nasıl bittiği konusunda çeşitli tahminlerin yürütüldüğü sosyal medyada, finalin kafa karıştıracak kadar belirsiz bir şekilde yapılması olumsuz eleştiriler aldı ve “Lost” dizisinin finaline benzetildi.

Kenan Doğulu’dan konser tadında konukluk

“Beyaz Show”a konuk olan Kenan Doğulu’nun arka arkaya sevilen şarkılarını söyleyerek mini bir konser atmosferi yaratması beğeni topladı.

Taner de Hülya Avşar’dan nasibini aldı

Survivor yarışmacılarından Taner’in pantolonunu çıkarıp Survivor geleneğine uygun şortunu giyerek konuk olduğu Hülya Avşar’ın final programında, Ricky Martin’den sonra Taner de Hülya Avşar’dan nasibini aldı. Taner’in kendi isteği ile “Ricky Martin’inkini ellemiştin, benimkini de elle” diyerek kendisini elletmesi sosyal medyada ilgi çeken bir diğer hareket oldu.

Dizinin ismi beğenilmedi

Yeni başlayan ve hızlı bir giriş yapan “Kalbim Seni Seçti” isimli dizi, ismine yönelik olarak birçok olumsuz eleştiriye maruz kaldı. İsmi dışında genel olarak beğenilen dizinin umut vadettiği düşünülüyor.

Yerden Göğe yorucu

Bu hafta yayın hayatına başlayan programda konukların ve yorumcuların birbirini dinlemeden hep bir ağızdan konuşması ve yayında tam bir karmaşa halinin süregelmesi, “Yerden Göğe”nin “yorucu” bir program olarak değerlendirilmesine neden oldu.

Yayınlandığı güne damgasını vuran yapımlar:

Pazartesi: Survivor Ünlüler Gönüllüler Final
Salı: Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Çarşamba: Muhteşem Yüzyıl
Perşembe: Kalbim Seni Seçti
Cuma: Adını Feriha Koydum
Cumartesi: Disko Kralı
Pazar: Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi

Toplam POZİTİF Değinme Sayısına Göre İlk 10 

Survivor Ünlüler Gönüllüler 
Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Behzat Ç. ‘Bir Ankara Polisiyesi’ 
Ezel
Disko Kralı
Beyaz Show
Adını Feriha Koydum
Muhteşem Yüzyıl
Muhabbet Kralı
Hülya Avşar Show

Show TV toplam pozitif değinmede haftanın da lideri oldu!

Bu hafta pozitif toplam değinmede (%56) Show TV birinciliğini korurken, toplam pozitif değerlendirmede Kanal D (%24) ile ikinci, (% 9) ile STAR TV üçüncü, (% 9) ile ATV dördüncü oldu. TNT bu hafta TRT’nin yerini alarak listeye (%1) ile beşinci sıradan girdi.

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.