TV programlarının sosyal medya karnesi

Sosyal Medya Ajansı The Netfork’un 16 – 22 Mayıs haftası sosyal medya takibi sonuçlarına göre toplam değinmede de, pozitif değinmede de Survivor yine birinci oldu.

24.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Sosyal Medya Ajansı The Netfork’un 16 – 22 Mayıs haftası sosyal medya takibi sonuçlarına göre toplam değinmede de, pozitif değinmede de Survivor yine birinci oldu. Disko Kralı toplam pozitif değinmede ikinciliğini korurken, Beyaz Show geçen haftanın üçüncüsü Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin yerine geçerek üçüncü oldu.

Sosyal paylaşım sitelerinde toplam 54.185 değinmenin tespit edildiği dinlemede Survivor sosyal medyanın gündeminden bu hafta da düşmedi.

Nihat Doğan’ın yaptığı şarkı eğlenceli bulundu

Sosyal medya Asena’nın kendi sonunu hazırlayarak elendiğine değinirken, yarışmacıların program içindeki bazı davranışları eğlenceli ve komik bulundu. Nihat Doğan’ın yaptığı şarkı sosyal medyanın değindiği konulardan biri olurken; önümüzdeki hafta elenmesi için önerilen Ebru Destan’ı sosyal medya programdan önce eledi.

Niran Ünsal “Sefiller”i nasıl buldu?

Disko Kralı’nın sosyal medya değinmelerinde yükselişini sağlayan bu hafta Niran Ünsal’ın gafı oldu. Okan Bayülgen’in “En sevdiğiniz bilim adamı?” sorusuna “Victor Hugo” cevabını veren Niran Ünsal’a programın diğer konuğu olan Atilla Taş’ın “Sefilleri buldu” esprisi sosyal medyada eğlence konusu oldu.

Beyaz Show’da daha popüler konuk beklentisi

Bu haftaki Beyaz Show’a Okan Bayülgen’in kısa süre de olsa katılması sosyal medyada olumlu değinme sayısını arttırdı. Beyaz’ın daha popüler isimleri konuk etmesi beklentisine de değinildi.

Aylin ve Soner’in sonu ne olacak?

Sosyal medya, Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de Aylin ve Soner karakterlerinin duygusal yakınlaşmasını ilgi ile takip ederken bu yakınlaşmanın sonucunu merakla bekliyor. Dizinin biraz daha klişeler dışına çıkması gerektiği sosyal medyanın değinmeleri arasında yer alıyor.

Ercüment ile Behzat Ç.’nin değinmelerinde artış

Gündeme yaptığı göndermelerle dikkat çeken Behzat Ç. dizisinin yayınlanan son bölümünde Ercüment karakterinin yeniden görünmesi olumlu değinmelerde artış sağladı. Sosyal medyanın değinme başlıklarından biri de, dizideki hayalet karakterinin aşık olması ve aşkına karşılık bulması oldu.

Nigar Kalfa’nın rüyası ve şaşırtıcı gerçek!

Muhteşem Yüzyıl’ın fragmanlarında Nigar Kalfa ve Pargalı İbrahim karakterlerinin öpüşme sahnesinin gerçek olmadığı dizi yayınlandığında ortaya çıktı. Bu sahnenin aslında Nigar Kalfa’nın rüyasında gerçekleşiyor olması sosyal medya tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Kurgu olduğu düşünülse de Şanslı Masa’nın şansı devam ediyor

Şanslı Masa yarışmasının kurgu olduğu düşüncesi sosyal medyada daha sık değinmelere yol açsa da, izleyici programı eğlenceli bularak izlemeye devam etti.

Adını Feriha Koydum’a ilgi düşüyor

Ağır bir tempoda ilerlediği düşünülen Adını Feriha Koydum dizisine ilginin düştüğüne değinilen sosyal medya, dizide biraz daha hareket ve tempo beklentisi taşıyor.

Yayınlandığı güne damgasını vuran yapımlar:

Pazartesi: Survivor Ünlüler Gönüllüler
Salı: Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Çarşamba: Muhteşem Yüzyıl
Perşembe: Fatmagül’ün Suçu Ne
Cuma: Beyaz Show
Cumartesi: Disko Kralı
Pazar: Survivor Ünlüler Gönüllüler

Toplam pozitif değerlendirmede ilk 10

1. Survivor Ünlüler Gönüllüler
2. Disko Kralı
3. Beyaz Show
4. Öyle Bir Geçer Zaman Ki
5. Adını Feriha Koydum
6. Muhteşem Yüzyıl
7. Behzat Ç. ‘Bir Ankara Polisiyesi’
8. Fatmagül’ün Suçu Ne?
9. Ezel
10. Şanslı Masa

Toplam değinmede de Pozitif değinmede de Show TV lider!

Toplam pozitif değinmede % 47 ile birinci olan Show TV’yi sırası ile, Kanal D (%40), Star TV (% 7), ATV (% 3) ve TRT (% 2) izledi.

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.