TV dünyasının en çok kazananı kim?

Forbes Dergisi, TV dünyasında en çok kazananların listesini açıkladı. İşte listede ilk sıraya oturmayı başaran isim...

13.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Forbes Dergisi, TV dünyasında en çok kazananların listesini açıkladı. İşte listede ilk sıraya oturmayı başaran isim…

ABD’de televizyon dünyasının en çok kazanan ismi Simon Cowell oldu. Hem müzik piyasasında faaliyet gösteren hem de 27 milyon kişi tarafından izlenen ‘American Idol’ yarışmasının yapımcılığını ve jüri üyeliğini üstlenen Cowell’in, geçtiğimiz yılki kazancını yüzde 8 artırdığı belirtildi. Yılda 50 milyon sterlin kazanan Cowell, en yakın rakibi olan emlak milyarderi Donald Trump’ı geride bıraktı.

Cowell, TV dünyasından yılda 30 milyon sterlin kazanan Trump’ı geride bırakarak ‘Forbes’in TV dünyasında en çok kazananlar’ listesinde ilk sıraya oturmayı başardı.

Trump’ın ardından gelen isimse, American Idol’un sunuculuğunu üstlenen Ryan Seacrest oldu. Seacrest, bu yılki 23.7 milyon sterlinlik kazancıyla albümleri milyonlar satan Whitney Houston, Alicia Keys Kelly Clarkson ve Leona Lewis gibi pek çok ünlü şarkıcıyı geride bırakacak bir kazanca imza attı.

Cowell’in sahip olduğu müzik firmasının da eğlence dünyasından kazandığı paraya dahil edilmesiyle birinciliğe ulaştığı açıklanırken, geçtiğimiz yıl en çok para kazanan ismin Oprah Winfrey olduğu belirlendi. TV dünyasında kült haline gelen program ve dergi sektöründe faaliyet gösteren Winfrey’in geçtiğimiz yıl 162 milyon sterlinlik bir gelire imza attığı belirlendi.

Kaynak: medyatava.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.