Intel’den AMD’ye sus payı

Intel ve AMD anlaştı. 1.25 milyar dolar alacak olan AMD, mahkemedeki tüm davalardan vazgeçecek. Açılan kartel ve patent ihlali davalardan da...

13.11.2009 - 00:00 | MediaCat

AMD, Intel’den yüklü bir para alacak. Bunun karşında ise tüm şikayetlerini geri çekecek. Ayrıca her iki şirket 5 yıl boyunca karşılıklı patentli teknolojileri kullanabilecek.

Intel ve AMD anlaştı. 1.25 milyar dolar alacak olan AMD, mahkemedeki tüm davalardan vazgeçecek. Açılan kartel ve patent ihlali davalardan da vazgeçecek olan AMD, Intel’den sus payı olarak görülen miktar tek bir ödemede alacak.

Yapılan anlaşmaya göre her iki şirketin patentli teknolojileri 5 yıl süre ile karşılıklı olarak da kullanılacak. Daha önce yapılan anlaşmalar, bu yeni anlaşma sayesinde geçersizliğini de yitirecek.

Merkezi ABD’nin California eyaletindeki Santa Clara’da bulunan Intel küresel mikroişlemci piyasasının yaklaşık yüzde 80’ini, AMD ise pazarın kalanını kontrol ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.