Türkiye’ye iki Aslan daha

PR kategorisinin ardından media kategorisinden bir bronz ve bir gümüş geldi.

17.06.2014 - 21:52 | Ozan Mert

Cannes 2014’te Medya Aslanları sahiplerini buldu. IPG Mediabrands Global CEO’su Matt Seiler’in başkanlığında toplanan jüri üç günlük bir değerlendirme sürecinden sonra 92 aslan ve bir Grand Prix’yi dünyanın dört bir yanına dağıttı. 3 bin 127 başvurunun olduğu kategoride büyük ödülün kazananı, Coca Cola için hazırladığı Happy ID kampanyası ile Perulu McCann Lima oldu.

[vimeo]http://vimeo.com/98452505[/vimeo]

Coca Cola’nın mutluluk mesajını Peru’da yaymak üzere yola çıkan McCann ekibi sıradışı bir uygulamaya imza atmış. Mutluluk endekslerinde yerlerde sürünen Peru’da vatandaşların kimliklerindeki vesikalıklarda hep asık suratlı çıktıklarını fark eden ekip ülkenin çeşitli noktalarına fotoğraf kulübeleri yerleştirmiş. İnsanların burada resim çekilmek için yapmaları gereken tek şey gülümsemekmiş. Bunun yanı sıra fotoğraf stüdyoları ile anlaşılmış, resim çektirenlere Coca-Cola ürünleri hediye edilmiş. Sonuç olarak kampanyanın ilk ayında verilen kimliklerin yüzde 90’ında kampanya çerçevesinde çekilen vesikalıklar kullanılmış.

Medya kategorisine Türkiye’den 45 başvuru oldu. Kazananlar arasında ise Türkiye’den bir ajans var. TBWA\Istanbul, Radikal için hazırladığı Silinen Haber kampanyası ile biri gümüş, biri de bronz olmak üzere iki Aslan kazandı. Ajans aynı işle daha önce PR kategorisinde iki Aslan kazanmıştı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.