Türkiye’deki ajansların Cannes Lions başarısı

58. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.

26.06.2011 - 00:00 | MediaCat

58. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.
Bu sene toplam 28 bin 828 işin yarıştığı festivalde Siber, Dizayn, Doğrudan Pazarlama, Film, Film Craft, Medya, Açıkhava, PR, Basın, Promo&Aktivasyon, Radyo, Titanyum&Bütünleşik ve Kreatif Etkililik Lions olmak üzere 13 kategoride ödüller verildi.

Bu yıl festivalde Türkiye’den TBWA İstanbul Kreatif Direktörü İlkay Gürpınar ve Medina Turgul DDB Kreatif Direktör Gökhan Erol jüri üyesi olarak görev aldı.

Türkiye’den ödül alan işler

Bu yıl Türkiye’den Açıkhava kategorisinde üç iş bronz ödül aldı. Bu ödüllerden biri Medina Turgul DDB’nin İş Bankası için hazırladığı "kolay para transferi" çalışmasıydı.  DDB&Co. Dank ve CNN Türk için hazırladığı işlerle Türkiye’ye iki bronz aslan getirdi.

Medya kategorisinde Midshare, Koç Holding’in medya konkuru için hazırladığı çalışmayla gümüş aslan ödülüne layık görüldü.

Basın kategorisinde ise TBWA İstanbul ve DDB&CO. İstanbul Türkiye’ye toplam dört ödül getirdi. 

TBWA İstanbul film kategorisinde de Türkiye’ye ödül kazandıran ajans oldu. TTNET IPTV TIVIBU için hazırlanan Gladiator ve Lethal Weapon 3 işleriyle TBWA İstanbul bronz ödül kazandı.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.