Cannes Lions’da ödüller sahiplerini buldu

Cannes Lions ödülleri Film, Film Craft, Creative Effectiveness ve Titanium & Integrated Lions ödül töreniyle son buldu.

26.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Cannes Lions ödülleri Film, Film Craft, Creative Effectiveness ve Titanium & Integrated Lions ödül töreniyle son buldu.

3.310 başvurunun yapıldığı Film kategorisinde 299 iş kısa listeye kaldı. Bu kategoride 14 altın, 30 gümüş ve 57 bronz ödül verildi. Film kategorisinde Grand Prix kazananı süpriz olmadı. Ödülü Wieden & Kennedy Amsterdam Nike için hazırladığı "Write the Future" işiyle kazandı.

Film kategorisinde Türkiye’den TBWA İstanbul TTNET IPTV Tivibu için hazırladığı Gladiator ve Lethal Weapon işleriyle bronz ödül kazandı.

Film Craft kategorisinde ise 1322 başvuru arasından 116 çalışma kısa listeye girdi ve 12 altın, 17 gümüş, 24 bronz ödül verildi. Droga5 New York,  Puma için hazırladığı ‘After Hours Athlete’ işiyle Grand Prix’yi aldı.

Titanium ve Integrated kategorisinde 480 başvurudan 32 iş kısa listeye kaldı.  Integrated Grand Prix, "Decode Jay-Z with Bing" başvurusuyla Droga5 New York’a giderken Titanium Grand Prix’ye layık iş bulunamadı.

Leo Burnett Melbourne’nün film başvurusu olan  ‘See the Person’ işi ise Grand Prix for Good ödülünü kazandı. 
 
Inaugural Creative Effectiveness Lions  kategorisine ise 142 başvuru oldu. Sadece 10 işin kısa listeye kaldığı kategoride Grand Prix’yi, BBDO London PepsiCo reklamı ‘Sandwich’ ile kazandı.

Yılın reklam ajansı  AlmapBBDO Sao Paulo seçildi. Bu alanda ikinci Wieden+Kennedy Portland olurken üçüncülüğü BBDO New York aldı.

Yılın bağımsız ajansı da  Wieden+Kennedy Portland seçildi. Onu Droga5 New York ve  Jung von Matt Hamburg takip etti.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.