Türkiye MM’in kapağında

Emap tarafından çıkarılan Media & Marketing Europe (MM) dergisi, Haziran 2006 sayısında Türkiye’ye ilişkin özel bir dosya yayımladı.

22.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Emap tarafından çıkarılan Media & Marketing Europe (MM) dergisi, Haziran 2006 sayısında ‘Media’s Designs on a Growing Market’ başlığıyla Türkiye’ye ilişkin özel bir dosya yayımladı. Kapaktan duyurulan dosya kapsamında Türk televizyonları, Türk gazeteleri ve Türk tüketicisine ilişkin ayrıntılı değerlendirmeler sunuluyor.

Dosyanın başında ZenithOptimedia Türkiye’de Müşteri Hizmetleri Direktörü olarak görev yapan Joan Taylor’ın bir analizine yer verilmiş. Taylor analizinde Türkiye’de ekonominin güçlenip istikrar kazandığını ve reklamcılar için bu istikrarın sonuçlarından yararlanmanın zamanının gelip çattığını söylüyor.

Dosya kapsamında Türk gazetelerine ilişkin bir değerlendirme yapan Angela Rumsey, Türkiye’de günlük gazeteler arasında çok yoğun bir rekabet olduğuna dikkat çekiyor. Rumsey, Türkiye’de her üç yetişkinden yalnızca birinin gazete okuduğu göz önünde bulundurulduğunda rekabetin yoğunluğunun daha anlaşılacağını söylüyor. Yine Rumsey tarafından kaleme alınan televizyon analizinde ise reklam harcamalarının yaklaşık yarısının televizyon mecrasına gittiğine vurgu yapılıyor.

Ferit Gür ile Banun Erkıran tarafından yazılan ve Türk tüketicisine ilişkin bir profil sunulan yazıda ise Türkiye’nin yarısı 25 yaşın altında olan genç nüfusuyla çok büyük pazar olanakları sunduğu söyleniyor.

MM dergisinin Türkiye’yi kapağına taşıyan bu sayısı Cannes Uluslararası Reklamcılık Festivalinde katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.