Türkiye’ye basın kategorisinden de ödül yok

Cannes Lions Reklamcılık Festivalinin en önemli kategorilerinden biri olan ‘Basın’ kategorisinin sonuçları açıklandı. Türkiye’ye bu kategoriden de ödül çıkmadı.

20.06.2007 - 17:37 | MediaCat

Cannes Lions Reklamcılık Festivalinin en önemli kategorilerinden biri olan ‘Basın’ kategorisinin sonuçları açıklandı. Türkiye’ye bu kategoriden de ödül çıkmadı.

DDB Woldwide’ın Global Başkanı ve Kreatif Şefi Bob Scarpelli’nin başkanlık yaptığı ve Türkiye’den Kurtcebe Turgul’un da yer aldığı Basın jürisi bu yıl üç büyük ödül verdi. Saatchi & Saatchi’nin New York ofisi Procter & Gamble’ın Tide markası için yaptığı ‘Soy Sauce’, ‘Mayo’ ve ‘Ketchup’ adlı üç basın reklamıyla üç büyük ödül kazandı.

Bu kategoride ayrıca 44 Altın, 69 Gümüş ve 90 Bronz Aslan dağıtıldı. En çok Altın Aslan alan ülke Brezilya oldu. Brezilya ajansları toplam 15 Altın Aslan aldılar. Brezilya’nın ardından ABD 9, Singapur 7, Arjantin 4, Güney Afrika, Britanya ve Tayland ise üçer Altın Aslan aldılar.

TÜRKİYE’NİN TEK ŞANSI KALDI

Türkiye’den bu yıl basın kategorisine 87 başvuru yapılmış, DDB&Co.’nun Ceres Türkiye için yaptığı iki basın çalışması kısa listede yer almaya uygun bulunmuştu. Bu kategoriden de Türkiye’ye ödül çıkmaması sonucu geriye bir tek şans kaldı. Türkiye, kısa listesi 21 Haziran Perşembe günü açıklanacak ve ödülleri 23 Haziran Cumartesi günü dağıtılacak Film kategorisinde de ödül alamazsa geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da hiç ödül almamış olacak. Film kategorisine bu yıl Türkiye’den 29 iş katıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.