Turkcell’in yeni AR-GE merkezi açıldı

15 milyon dolar yatırımla gerçekleştirilen ve 8000 metrekare kapalı alana sahip binanın...

03.07.2008 - 16:30 | MediaCat

Turkcell Teknoloji Araştırma ve Geliştirme A.Ş, yeni binasında faaliyetlerine başladı. 15 milyon dolar yatırımla gerçekleştirilen ve 8000 metrekare kapalı alana sahip binanın açılışı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirildi.

Türkiye’nin AR-GE hedeflerine katkı sağlamak, bilişim ve iletişim teknolojileri alanında uluslar arası başarılara imza atmak amacı ile kurulan Turkcell Teknoloji Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yeni binasının açılışı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in katılımlarıyla 3 Temmuz 2008’de gerçekleştirildi.

Turkcell Teknoloji faaliyetlerini, “iletişim ve etki alanında yenilikçi teknoloji ve ürünler geliştirmek” vizyonuyla yürütüyor. Bu kapsamda, Turkcell’in müşterilerine dokunduğu tüm süreçlerde özellikle servis şebekesinde fark yaratacak hizmet, ürün ve altyapılar geliştiriliyor. Bunun yanı sıra, diğer sektörlerde iletişimin daha etkin kullanımına yönelik teknolojiler geliştirilmesi amacıyla da çalışmalar sürdürülüyor.

Yüzde yüz Turkcell şirketi olan Turkcell Teknoloji, ülkemizde üretilen yerli bilgi ve teknolojilerin küresel değere dönüştürülmesini, Türkiye’nin yüksek nitelikli insan kaynağını AR-GE faaliyetlerinde değerlendirerek tersine beyin göçü yaratmayı, ekosisteminde yer alan firmalarla birlikte büyümeyi ve yurtdışı pazarlara açılarak teknoloji ihraç etmeyi hedefliyor.

Uzun vadeli araştırma faaliyetlerinin yanı sıra, üniversiteler, araştırma enstitüleri ve çeşitli kuruluşların AR-GE bölümleri ile işbirliği yaparak mobil iletişim sektörünün diğer sektörlerle sinerji yaratması amaçlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.