İstanbul’un prestij dergisi In İstanbul’un yeni sayısı çıktı

İstanbul hakkında kapsamlı bir rehber niteliği taşıyan ve Haziran ayında yeni sayısıyla...

03.07.2008 - 16:36 | MediaCat

İstanbul hakkında kapsamlı bir rehber niteliği taşıyan ve Haziran ayında yeni sayısıyla okurlarıyla buluşan In İstanbul, şehrin birbirinden seçkin otelleri ve kitabevlerinde İstanbul tutkunlarını bekliyor.

İstanbul’u tanımak ve yaşamak isteyen herkese rehberlik eden In İstanbul dergisinin altıncı sayısı çıktı! İstanbul’un tüm seçkin otellerinin odalarında bulunan ve ayrıca birçok kitabevinin raflarında satışa sunulan In İstanbul, dünyanın gözbebeği bu şehre dair pek çok önemli bilgi ve detaya yer veriyor.

Her sayısında farklı bir dosya konusunun işlendiği In İstanbul’un bu sayısında “kuyum ve mücevher sektörü” masaya yatırılıyor ve göz kamaştıran mücevherlerin eşliğinde dünya arenasında Türkiye’yi başarıyla temsil eden mücevher markaları hakkında ayrıntılı bilgi veriliyor.

Semtler, mekânlar, yeni trendler…

In İstanbul’un 6. sayısına, yine birbirinden özel semtler, mekânlar ve isimler konuk oluyor.

Önce, İstanbul’un tarihinde önemli bir yer tutan gizemli Tekfur Sarayı’na uzanıyoruz. Ardından şehir hatları vapurlarının dünü-bugününe bir yolculuk yapıyor ve İstanbul’un balık restoranlarında küçük bir mola veriyoruz.

In İstanbul’daki yolculuğumuz Fest Travel’ın özel kültür turu eşliğinde devam ediyor. İstanbul’un görkemli caddelerinin bir parçası olmuş ve bugün bile hâlâ görenleri kendilerine hayran bırakan Art Nouveau yapılarını geziyor, Prens Adalar’ını, İstanbul’u Fotoğraflayanlar Grubu’nun fotoğrafları eşliğinde geziyoruz.

Türk tiyatrosunun mihenk taşı ve yediden yetmişe herkesi kendisine çeken geleneksel Hacivat-Karagöz ve ünlü karakterlerini yakından tanıyoruz. Bu arada İstanbul’un mekânlarıyla özdeşleşmiş ünlü lezzetlerini tatmadan geçmiyoruz. İstanbul’un özel lezzetleri arasında neler yok ki; Bebek badem ezmesi, Sultanahmet Köftesi, Ali Muhiddin Hacı Bekir lokumları, Karaköy Güllüoğlu’nun baklavaları, Beyoğlu çikolatası, Kurukahveci Mehmet Efendi’nin kahvesi, Büyükada’nın palmiyesi, Vefa Bozacısı ve Çengelköy…

Teoman’dan Nick Andrews’a birbirinden ünlü konuklar…

Modanın yeni konsepti vintage, İstanbul’un en yeni alışveriş merkezlerinden biri olan
ve farklı konseptiyle dikkat çeken City’s Nişantaşı da yine bu sayının konuları arasında…

Ünlü oyuncu ve yorumcu Zuhal Olcay, caz sanatçısı Kerem Görsev, rock sanatçısı Teoman, şarap denince akla gelen ilk isimlerden Mehmet Yalçın, yazın gözde tatlısı dondurmanın ünlü adresleri, İstanbul’u kapı komşusu yapan ressam Nick Andrews, sosyal mesajları ile sıkı bir fan kitlesi olan Mattafix dergideki konuklardan bazıları.

İngilizce-Türkçe hazırlanan In İstanbul, İstanbul’daki prestijli otellerin odalarında, havaalanları ve tüm seçkin kitabevlerinde okurlarla buluşuyor. Kitabevlerinde 30 YTL’den satışa sunulan In İstanbul’u www.istanbul.com/inistanbul adresinden online olarak da sipariş edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.