Turkcell patent rekoruna koşuyor

Turkcell’in Ar-Ge ve inovasyon üssü Turkcell Teknoloji’nin ulusal ve uluslararası patent başvurusu sayısı 74’e çıktı.

28.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Turkcell’in Ar-Ge ve inovasyon üssü Turkcell Teknoloji’nin ulusal ve uluslararası patent başvurusu sayısı 74’e çıktı.

Turkcell Teknoloji’nin gerçekleştirdiği ulusal başvurular 56’yı, uluslararası başvurular ise 18’i buldu. Türk Patent Enstitüsü’nün (TPE) yayınladığı son rapora göre, ilgili alanda Türkiye’de yapılan tüm patent başvurularının yüzde 53’ü Turkcell Teknoloji’ye ait.

Turkcell Teknoloji Genel Müdürü Semih İncedayı, geliştirdikleri projelerle Ar-Ge dünyasına damgalarını vurduklarını ifade etti. İncedayı, Turkcell Teknoloji’nin gerçekleştirdiği 74 patent başvurusuyla ilgili olarak “Şirketimizin en önemli sermayesi insan kaynağı ve onların ürettikleri değerlerdir. Bu bilinçle çalışanlarımızı patent başvuruları konusunda cesaretlendiriyoruz. Sektörümüzde patent başvurularımızla lider durumdayız ve rakiplerimizle aramızdaki fark her geçen gün daha da açılıyor. Dünyada teknoloji yol haritaları çizilirken biz de karar vericiler arasında yerimizi alıyoruz. 2011 stratejilerimizin odağında her zaman olduğu gibi inovasyon var ve yaptığımız patent başvuruları geleceğe dair planlarımıza ışık tutuyor”
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.