Turkcell logosunu yeniledi

Turkcell, kapsamlı bir çalışma sonucunda logosunu yeniledi. Firma 'paylaşma' kavramına odaklanacağını ve 'hayat paylaşınca güzel' marka söylemini kullanacağını duyurdu.

15.11.2011 - 00:00 | MediaCat

34.4 milyona ulaşan Turkcell,  kapsamlı bir çalışma sonucunda logosunu yeniledi.  Yeni logo Türkiye’deki bir çok logonun tasarımını üstlenen Landor yaptı. Firma ‘paylaşma’ kavramına odaklanacağını ve ‘hayat paylaşınca güzel’ marka söylemini kullanacağını duyurdu.Emre Sayın: “Logomuzda hayatın kaynağı “Güneş” var”
Turkcell’in yeni marka söylemi ‘Hayat paylaşınca güzel’ ve yeni logo ile ilgili açıklama yapan Turkcell genel müdür yardımcısı Emre Sayın, “Turkcell, herkes sevdiklerine her an, her yerden, her şekilde bağlansın, dünyayı cebinde taşısın, en uzak yerde bile hayatı sevdikleriyle paylaşabilsin diye var. Biz Turkcell olarak hayatın paylaşınca güzel olduğuna inanıyoruz ve sunduğumuz kaliteli hizmetle, hayata kattığımız değerle müşterilerimizi sevdiklerine bağlıyoruz, onların sevgi sözcüklerini birbirlerine taşıyoruz. Ayrıca, paylaşma kavramı bu ülke insanına çok uygun bir kavram; biz de yaptığımız işin doğasında olan ‘paylaşım’ı marka söylemimizin odağına koyuyoruz” dedi. Turkcell’in yeni logosunu da anlatan Emre Sayın “Logomuzu sadeleştirirken bizi biz yapan marka mirasımızı ve özümüzü koruyarak, değerlerimizi geleceğe taşımayı hedefledik. Yeni logomuzda Turkcell’in hizmet anlayışında bulunan dinamizm, sıcaklık ve samimiyeti; hayatın kaynağı “Güneş”le simgeliyoruz. Güneşteki antenlerimiz de kesintisiz ve hızlı iletişim ile hayata bağlayan öncü teknolojimiz ve servis kalitemizi sembolize ediyor. Bir sonraki adımımız, güçlü dünya markalarında olduğu gibi, tipografik logo dediğimiz logonun yazılı bölümüne  gerek duymadan, yalnızca amblemimizle Turkcell’i ve temsil ettiği değerleri yansıtmak olacak. Turkcell olarak müşterilerimizin her anında yanında olmak ve güçlü marka vaadlerimizi karşılamak için gece gündüz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Firmanın logoyu ve marka söylemini lanse ettiği reklam için:

Kubat’lı versiyon: http://on.fb.me/sswjgr 

Zara’lı versiyon: http://on.fb.me/tNHc9F

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.