Turkcell ISO 20000 sertifikası aldı

Turkcell, Bilgi Teknolojileri (BT) Hizmet Yönetimi alanında dünyanın en önemli standardizasyon belgelerinden biri olan ISO/IEC 20000’in sahibi oldu.

17.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Turkcell, Bilgi Teknolojileri (BT) Hizmet Yönetimi alanında dünyanın en önemli standardizasyon belgelerinden biri olan ISO/IEC 20000’in sahibi oldu.

Turkcell, Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi konusunda dünya çapında geçerli ilk standart olan ISO/IEC 20000 sertifikasını almaya hak kazanan Türkiye’deki ilk telekomünikasyon şirketi oldu.

ISO/IEC 20000 sertifikası, Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bölümü’nün tüm birimleri tarafından bir yılı aşkın süre boyunca yürütülen stratejik yaklaşım ve tüm süreçlerde uyumlu ekip çalışması sonucunda elde edildi.

Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, konuyla ilgili açıklamasında sertifikanın kapsadığı süreçlerin genişliğine dikkat çekti. Kuruöz, bu sertifika ile müşterilerine daha etkin hizmet verilmesi için standart hale getirilen entegre yönetim anlayışını ve güvenilir kurumsal desteği garanti altına aldıklarını dile getirdi.

İlker Kuruöz, “Bilişim firmalarının etkinliklerinin ve kurumsal yapılarının iyileştirilmesi için hazırlanan ISO/IEC 20000 sertifikasına sahip olmak, bizim için gurur verici. Çok geniş bir yelpazede standardizasyon gerektiren bu sertifikayı yoğun gayretlerimiz sonucu elde ettik ve Türkiye’de ISO 20000 sertifikasına sahip ilk operatör olduk. Turkcell’lilere sunduğumuz ayrıcalıklı hizmeti her gün bir adım daha ileri taşımak daima ilk hedefimiz oldu. Bu yolda birlikte çalıştığım tüm ekip arkadaşlarımı alanlarındaki yetkinlikleri, profesyonellikleri, yüksel motivasyonları ve gösterdikleri üstün başarıdan ötürü tebrik etmek isterim. Umarım Turkcell olarak bilgi teknolojileri hizmet yönetimi alanında ulaştığımız standart diğer şirketlere de örnek olur ve daha fazla insanımız bilgi teknolojileri alanında dünyayla eşit kalitede, güvenli, hızlı ve etkin hizmete kavuşur” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.