MediaCat

Turkcell Forbes’in ‘en iyi 10 hisse’ listesinde

Turkcell, Wall Street para, pazar ve yatırım uzmanlarının görüşü alınarak oluşturulan ve Forbes.com’da yayınlanan ‘En İyi 10 Hisse’ listesinde yer aldı.

Turkcell Forbes’in ‘en iyi 10 hisse’ listesinde

Turkcell, Wall Street para, pazar ve yatırım uzmanlarının görüşü alınarak oluşturulan ve Forbes.com’da yayınlanan ‘En İyi 10 Hisse’ listesinde yer aldı.
       
Listenin oluşturulması için 10 uzmana ‘Tek bir hisse alıp, 2012 boyunca saklayacak olsanız, bu hangi hisse olurdu’ sorusu yöneltildi.

Listede yer alan diğer hisseler Caterpillar, FedEx, Hershey, Capital One, Mako Surgical, Microsoft, Arcos Dorados, Alcoa ve Banco Santander oldu.

Turkcell’i öneren isim, The Sizemore Investment Letter’dan Para ve Hisse  Yöneticisi Charles Sizemore, konuya ilişkin olarak, ”Turkcell: Makro trendlerin  kesişim noktasında bir telekomünikasyon şirketi” başlıklı bir yazı kaleme aldı.
        
Sizemore, geçmişte Avrupa ve Ortadoğu’nun kraliçesi olan İstanbul’un, modern dönemde şu an için New York, Londra ve Hong Kong’un ekonomik nüfuzuna sahip olmasa da, önceki ihtişamlı günlerinde olduğu gibi kendisini çeşitli büyük güçlerin merkezinde bulduğunu kaydetti.
        
Türkiye’yi, zengin ama ekonomik açıdan sıkıntılı Avrupa ile fakir ama büyüyen Ortadoğu arasında bir köprü olarak niteleyen Sizemore, "Türkiye’nin AB ile Gümrük Birliği anlaşması var ama aynı zamanda İslam ülkeleri arasında da büyüyen bir ekonomik ve politik lider. İslam dünyasının çoğu, Rusya ve Çin gibi ülkeler otokrasiden demokrasiye zorlu bir geçiş dönemi içindeyken, Türkiye, bu yolda 20 yıl ileride ve siyasal açıdan daha istikrarlı. Türkiye, gelişmekte olan ülkeler arasında en parlak geleceğe sahip rakiplerden biri" değerlendirmesinde bulundu.
 
(aa)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.