Türk Telekom tekno mağazalar açacak

Binlerce Türk Telekom bayisi, bundan böyle teknoloji ürünlerini de satabilecek. Listede dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları gibi en çok ilgi gören ürünler ilk sırayı alıyor...

12.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Binlerce Türk Telekom bayisi, bundan böyle teknoloji ürünlerini de satabilecek. Listede dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları gibi en çok ilgi gören ürünler ilk sırayı alıyor.

Söz konusu ürünler, diğer teknoloji mağazalarından ve internet sitelerinden çok daha iddialı fiyatlarla kullanıcılara sunulacak. İşin en ilginç tarafı ise ödeme şekli. İsteyenler, bu ürünleri hem uygun fiyata hem de 24 taksitle, kredi kartına ihtiyaç olmadan telefon faturasına eklenerek yapılabilecek.

Türk Telekom, ürünlerin tedariki konusunda, LG, HP, Dell, Exper, Sapphire, Asus gibi önemli markaların dağıtıcısı olan Mersa Sistem ile gerçekleştirecek.

Wirofon Yüklü 100 Bin Telefon

Satılan ürünlere Türk Telekom’un hizmetleri de dahil edilebilecek. Öyle ki, çok kısa zamanda başlayacak bir kampanyada, Wirofon uygulamasının yüklü olduğu toplam 100.000 cep telefonu çok uygun fiyata kredi kartına ihtiyaç olmadan sabit telefon faturalarına yansıtılacak satılabilecek. Telefonların ilk 20 bin tanesinin bu hafta satışa çıkarılması bekleniyor.

Dizüstü veya masaüstü bilgisayarlar ise TTNET ADSL paketleri ile birlikte kullanıcılara ulaştırılacak.

İsim Belli Değil

Türk Telekom’un hem tahsilat noktası olarak kullanacağı hem de elektronik ürünlerin ilginç kampanyalarla müşterilerine ulaştıracağı bu mağazalara özel bir isim vereceği söyleniyor ancak isim konusunda henüz bir açıklama bulunmuyor.

Benzer mağazalar, Avrupa’da da uzun süredir mevcut. Ancak Türk Telekom, ülkemizde hem operatör hizmetlerini hem de elektronik ürünleri aynı kanal üzerinden tüketiciye ulaştırma konusunda net bir çözüm ortaya koyamamıştı.

Kısa zamanda 850 Mağaza Geliyor

Türk Telekom, tahsilat noktası olarak adlandırdığı 1500’e yakın bayiden 850’e yakını teknoloji mağazası özelliği de kazanacak. Bunun dışında 2000’e yakın da yetkili bayii oluşturularak bu bayilerden de ürünler ve hizmetler sunulabilecek.

Teknosa ve Media Markt’a

Tüm bu rakamlara bakıldığında, Teknosa ve Media Markt gibi diğer teknoloji perakende mağazalarının bile önüne geçebilecek bir yapıya sahip olacak gibi görünüyor.

Her ne kadar ürün çeşitliliği konusunda diğer mağazalarla yarışamayacak durumda olsa da, böylesi geniş bir ağa sahip olmanın avantajı ile kısa zamanda Mersa Sistem gibi önemli dağıtıcılarla yapılacak anlaşmalarla ürün çeşitliliği konusunda da hızlı yol alınabilir.

Cem Yılmaz Bu Mağazalarda Olacak

Türk Telekom’un ekranlardaki yüzü olan Cem Yılmaz, bu mağazalar için de oldukça eğlenceli reklam filmlerinde oynayacak. Farklı ödeme sistemi ve geniş bir ağ üzerinden oluşturulacak olan bu sistemin internete de aktarılması planlanıyor.

Kaynak: www.haber7.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.