Türk pazarlama uzmanının Amerika’daki üstün başarısı

Alpaytac PR/Marketing'in kurucusu Huma Alpaytaç Gruaz, Amerika'nın en saygın PR ödüllerinden 2008 PR People Awards'a...

06.11.2008 - 10:46 | MediaCat

Alpaytac PR/Marketing’in kurucusu Huma Alpaytaç Gruaz, Amerika’nın en saygın PR ödüllerinden 2008 PR People Awards’a 3 finalistten biri olarak aday gösterildi.

2008 PR People Awards, 6 Kasım’da Washington DC National Press Club’ta gerçekleştirilecek ödül töreninde sahiplerini bulacak. Pazarlama, tanıtım ve ürün lansmanı dalında Amerika’nın en başarılı butik şirketlerinden biri olan Alpaytac’ın kurucusu ve başkanı Hüma Alpaytaç Gruaz, pek çok önemli şirketi geride bırakarak ayrıca sektörde bu ödüle layık görülen ilk Türk PR’cı olma ünvanını da kazandı. Ürün Pazarlaması kategorisinde Amerika’nın en başarılı üç PR’cısından biri olarak bu törene davet edilen Gruaz ayrıca Türkiye ve Türk markalarının Amerika’da tanıtılması konusunda çalışmalar yapıyor.
Panafilm işbirliğiyle Sharon Stone ve Andy Garcia’nın Kurtlar Vadisi dizisinde rol almasını sağlayan ve Show TV’de yayınlanmakta olan Var mısın Yok musun programına Christina Aquilera’nın katılmasını organize eden şirketin kurucu ortaklarından olan Gruaz, Chicago merkezli PR ve Stratejik Pazarlama ajansında pek çok markanın konumlandırılmasına ve pazarlanmasına büyük katkı sağlıyor.

Alpaytaç Group, Amerika’nın en hızlı büyüyen ajansları arasında…

Gruaz’ın A.B.D.’nin önde gelen İşletme İhtisası Okullarından biri olan Kellogg School of Management’daki eğitimi ve iş tecrübesi sonucunda kısa sürede büyük başarılara imza atan şirketi Alpaytac hem endüstri basını hem de müşterileri tarafından övgüler alıyor. Hoover Company, Spice Islands, Shell, Unilever de hizmet vermiş olan Gruaz’in Alpaytac Pazarlama İletişim/Halkla İlişkiler Şirketi kısa sürede elde ettiği etkileyici müşteri portföyüyle Amerika Birleşik Devletleri’nin en hızlı büyüyen ajanslarından biri arasına girdi. Alpaytac Inc. Şirketinin müşterileri arasında, Amerika’nın en büyük elektronik ürün şirketlerinden olan Logitech, 350 milyon Dolar sermayeli çok uluslu ev esyalari imal eden Shark Euro-Pro, iPod, MP3, PlayStation ve çeşitli video oyunu aksesuarlarının en büyüküreticileri / dağıtımcılarından biri olan dreamGEAR LLC, yeni gelişen bir sektör olan arama motoru pazarlaması (Search Engine Marketing) alanında lider olan SendTec Inc şirketi de bulunmakta.

Müşterisinin ürününü çocuk kitabı yaptı…

Ev temizleme sektöründeki tecrubesini kullanarak çocuklara odalarını temizleme konusunda çocuk kitabi da yazmış olan Gruaz’in “How Cleaning My Room Changed My Life” (Odamı Temizlemem Nasıl Hayatımı Değiştirdi) kitabı Amerika’nın kitap sitelerinde bu ay satışa çıktı.

Türk kültürünü tanıtıyor…

Hüma Alpaytaç Gruaz, A.B.D.’de ayrıca Türk kültürü ve tarihinin farkındalığı ve bilinirliği ile ilgili önemli çalışmalar yapmakta. Türk Amerikan Kültür Derneğinin Başkanlığını da yapmış olan Gruaz, son beş yıldır Türkiye’nin olumlu imajını tanıtmak amacı ile bu dernek ve T.C. Chicago Başkonsolosluğu ile işbirliğinde. 2003-2005 yılları arasında Gruaz’ın Halkla İlişkiler ajansı Alpaytaç, FOX, WGN, ABC, NBC, Chicago Tribüne, Chicago Sun-Times, Chicago Reader, RedEye gibi basın kuruluşlarına, Türk Festivali konusunda 12 milyonun üzerinde baskı temin ederek şu ana kadar Amerika’da Türkiye için yapılan en büyük PR tanıtımına imza attı.

İstanbul Robert Lisesi mezunu olan Gruaz’ın üç Üniversiteden diplomasi bulunuyor. Northwestern University Kellogg’in dışında, Pennsylvania’daki 1Bryn Mawr College den Ekonomi ve Sanat dalında çift diploma alan Gruaz ayrıca Hollanda’daki Rotterdam William de Kooning Akademisini bitirdi. Gruaz dört lisan biliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.