Türk gençliğinin 20 yeni rol modeli

Bir kısmı bugünün faal tüketicisi olan ancak önemli bir kısmı da ciddi tüketme potansiyeli taşıyan 15-35 yaş arası Türk gençleri kimleri örnek alıyor?...

07.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Bir kısmı bugünün faal tüketicisi olan ancak önemli bir kısmı da ciddi tüketme potansiyeli taşıyan 15-35 yaş arası Türk gençleri kimleri örnek alıyor? MediaCat, Ipsos KMG işbirliğiyle reklamverenlere, kreatif ajanslara ve yapımcılara yol gösterecek bir araştırmaya imza attı ve Türk gençliğinin yeni rol modellerini belirledi. Sonuçlara göre bugün, gençliğin en çok örnek aldığı ünlü Kenan İmirzalıoğlu.

Türkiye reklamlarda en çok ünlü kullanan ve bu ünlülere en çok para ödeyen ülkelerin başında geliyor. Bu ünlülerin ne kadar efektif kullanıldığı ve ödenen paraların yerini bulup bulmadığı ayrı bir tartışma konusu ancak tüketicilerin de bu işlere ilgi gösterdiği bir gerçek.

Peki hangi yaş grubu hangi ünlüleri kendine örnek alıyor? Kadınlar kadın ünlülerden, erkekler erkek ünlülerden mi etkileniyor? Hepsinden önemlisi Türk gençliğinin en beğendiği, davranışlarını kendine örnek aldığı ünlü kim? Araştırma sonucunun en tepesine baktığımızda Kenan İmirzalıoğlu ismini görüyoruz ancak listenin geri kalanı ve kırılımları da ilginç detaylar barındırıyor.

Araştırma sonuçlarına göre Türk gençliğinin en beğendiği ve davranışlarını kendine örnek aldığı ünlü olarak Kenan İmirzalıoğlu’nu görüyoruz. İkinci sırada ise Gülben Ergen bulunuyor. Özellikle evlendikten ve anne olduktan sonra attığı her adıma daha bir özen gösteren Ergen, ekranda diğer isimler kadar yer almamasına rağmen en beğenilen ve örnek alınan ikinci ünlü oluyor.

Listenin üç ve dördüncü sırasında Beyaz ve  Cem Yılmaz’ı görüyoruz. Beşinci sırada ise hala ilgiyle izlenen Kurtlar Vadisi isimli dizinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz yer alıyor. Araştırmanın diğer detaylarını MediaCat’in Aralık sayısında bulabilirsiniz. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.