Tüketimde kıpırdanma başladı

Ipsos KMG’nin her ay gerçekleştirdiği Hane Tüketim Endeksi (HTE) Nisan ayı sonuçları açıklandı...

29.05.2008 - 10:32 | MediaCat

Ipsos KMG’nin her ay gerçekleştirdiği Hane Tüketim Endeksi (HTE) Nisan ayı sonuçları açıklandı. HTE Nisan ayı sonuçlarına göre hızlı tüketim ürünleri talebi cari fiyatlarla yüzde 6 büyürken, sabit fiyatlarla yüzde 5 büyüme gösterdi.

2008 yılı Nisan ayına ait “Hane Tüketim Endeksi – HTE” raporuna göre toplam hızlı tüketim ürünleri harcaması Mart ayına göre cari fiyatlarla yüzde 6 büyürken, sabit fiyatlarla yüzde 5 büyüdü.

Mart 2008’den Nisan 2008’e geçişte cari fiyatlarla şekerlemeler ve atıştırmalık ürünler yüzde 14’le en fazla büyüyen segment olurken vücut bakım ürünleri ise yüzde 13 ile en fazla daralan segment oldu. Sabit fiyatlarla da bu sıralama değişmeyerek yüzde 12’lik artış ile şekerlemeler ve atıştırmalık ürünler en fazla büyüyen, yüzde 15’lik daralma ile vücut bakım ürünleri en fazla daralan segmentler oldular.

HTE verilerine göre hızlı tüketim ürünleri harcamasını bir önceki yılın aynı dönemini karşılaştırdığımızda ise toplam hızlı tüketim ürünleri harcaması cari fiyatlarla yüzde 10 büyürken, sabit fiyatlarla yüzde 1 büyüdü. Yılın ilk dört ayı karşılaştırmasında cari fiyatlarla yağlar yüzde 22 büyürken, vücut bakım ürünleri yüzde 8’le en fazla daralan sektör oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.