TRT’nin reklamlarını Sales House pazarlayacak

TRT'nin reklam alanlarının pazarlayacak firmayı seçmek için açtığı ihale sonuçlandı ve Eylül ayı başından itibaren bu alanları...

24.08.2009 - 11:30 | MediaCat

TRT’nin reklam alanlarının pazarlayacak firmayı seçmek için açtığı ihale sonuçlandı ve Eylül ayı başından itibaren bu alanları pazarlamaya hak kazanan firma Sales House oldu. Sales House bundan böyle TRT bünyesindeki yedi televizyon kanalı dört radyo ve trt.net.tr’deki reklam alanlarının piyasada hak ettiği payı almasından sorumlu.

Sales House Genel Müdürü Teoman Tükeler, önümüzdeki üç sene zarfında tüm Türkiye’ye erişimi olan TRT kanallarının reklam pastasından payına düşen dilimi büyütecekleri konusunda iddialı.

Sales House Genel Müdür’ü Teoman Tükeler MediaCat’in sorularını yanıtladı…

Sales House nedir, ne iş yapar?

Sales House TRT televizyon kanalları, TRT radyoları ve TRT.net.tr portalının reklam alanlarını pazarlamak amacıyla kurulan bir şirket. Değişen piyasa şartlarına fiyat adaptasyonu sağlayamayan TRT mecraları, Sales House aracılığıyla pazardan arzu edilen payı alacak. Üç yıllık bir sözleşmemiz var ve 6 Eylül 2009 tarihi itibariyle başlayacak.

Tüm kanalları mı pazarlayacaksınız?

TRT platformunda televizyon tarafında TRT 1, TRT 2, TRT 3, TRT Çocuk, TRT Avaz, TRT Türk ve TRT Şeş kanalları, radyo bacağında TRT FM, Radyo 1, Radyo 3, Radyo 4 ve internet adına da trt.net.tr. TRT ihale öncesi tematik kanal yatırımı sürecine girmişti. Mevcut kanalların her biri kendi kulvarında rekabetçi bir prototipe sahip. Yukarıda belirttiğimiz televizyon kanallarına ek olarak TRT Anadolu, TRT Müzik, TRT Turizm ve TRT Arabic kanalları da çok yakında sisteme katılacaklar.

Söyleşinin devamını MediaCat Dergisi’nin Eylül sayısında okuyabilirsiniz…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.