Murdoch gazete kapattı

Rupert Murdoch'un sahibi olduğu News International tarafından Londra'da yayınlanan ve bedava dağıtılan reklam gazetesi...

24.08.2009 - 10:35 | MediaCat

Rupert Murdoch’un sahibi olduğu News International tarafından Londra’da yayınlanan ve bedava dağıtılan reklam gazetesi The London Paper, mali krize yenik düştü.

News International şirketinden yapılan açıklamada, 4 Eylül 2006’da yayın hayatına başlayan ve geçtiğimiz bir yıl içinde 25 milyon dolar zarar eden gazetenin yayınına kısa süre içinde son verecekleri duyuruldu.

Küresel krizden etkilenen ve bedava dağıtılan The London Paper gazetesi, reklam gelirleri sayesinde ayakta duruyordu. Üç yıl önce yine Ağustos ayında yayın hayatına başlayan gazete, Daily Mail grubuna bağlı olan ve yine bedava dağıtılan Metro ile London Lite gazeteleriyle rekabet edebilmek için yayın hayatına başlamıştı.

18 EYLÜL’DE KAPANIYOR


Yapılan açıklamada ayrıca gazetenin bir süre daha yayınlanmaya devam edeceğini, ancak 18 Eylül tarihinde gazetenin yayınına tamamen son verileceği bildirildi. Reklam karşılığı bedava dağıtılan London Lite, Metro ve The London Paper gibi gazeteler, merkezi yerlere yerleştirilen görevli dağıtıcılar tarafından yoldan geçen halka veriliyor.

Kaynak: www.guardian.co.uk