TRT den ‘Alaturka Solist’ yarışması

TRT ekranlarında yayınlanmaya başlayan 'Alaturka Solist' yarışmasının

24.03.2008 - 09:47 | MediaCat

TRT ekranlarında yayınlanmaya başlayan ‘Alaturka Solist’ yarışmasının sunuculuğunu Didem Tolunay yaparken, yarışmanın jürisinde İnci Çayırlı, Ahmet Özhan, Ercan Saatçi ve Hülya Avşar gibi sanat camiasının önde gelen isimleri yer alıyor. İlk program öncesi kameralar önüne geçen jüri üyeleri yarışma hakkında sorulan soruları cevapladı.

Basın toplantısında yine dikkatleri üzeri toplayan Hülya Avşar “Bu yarışma diğerlerinden çok farklı bir formata sahip. Birincisi jüri üyelerimiz işlerinde gerçekten çok başaralı sanatçılarımız. İkincisi ise gerçek anlamda güzel bir sese sahip Türkiye’nin yeni assolistini bulmaya çalışıyoruz. Bizim programımız da kişisel konulara, özel hayata gereksiz tartışmalara yer olmayacak. Tek bir amacımız var, o da gerçekten kaliteli ve insanların televizyonlarının karşısına geçtikleri zaman gerçek müziğin tadına doyabilecekleri ve huzur bulabilecekleri bir program ortaya çıkartmak. İzleyenleri ilerleyen günlerde çok farklı sürprizlerde beklemiyor değil. Muhteşem düetlerimiz farklı tarz da, yorumlarımız da olacak” şeklinde konuştu.

Her cuma akşamı yayınlanacak olan Alaturka Solist Yarışması’nın büyük finali 13 Haziran’da gerçekleşecek ve büyük ödülü 100 bin YTL olacak.

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.