Trafo rehabilitasyon projesi

Açıkhava reklamlarında mecralara bir sınır yok.

26.05.2006 - 00:00 | MediaCat

Açıkhava reklamlarında mecralara bir sınır yok. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Trafo Rehabilitasyon Projesi’ ile, İstanbul’daki açıkhava mecralarına son derece ilginç bir mecra daha ekleniyor. İstanbul’un 80 değişik yerinde bulunan trafolar, Avrupa’daki ünlü ressamların üç boyutlu resimleriyle renove edilecek ve bunlardan 30 kadarı da sponsor şirketler tarafından yapılacak. Motorola, 10 adet trafoyu rehabilite ederek yeni bir açıkhava mecrasında reklamlarını sergileyecek. Bir yanıyla da kent estetiğine katkıda bulunulmuş olacak.

Motorola’nın Outdoor çalışmaları kapsamında bilgi almak için, Motorola Pazarlama Uzmanı Zeynep Şaklıoğlu’nun görüşlerini aldık.

Bu proje size ne zaman teklif edildi?
Trafoları reklam alanı olarak kullanma projesi 2005 Kasım ayında gündemimize sunuldu.

Teklifi kabul etmenizde belirleyici olan faktörler nelerdi?
Motorola Marketing ekibi olarak mümkün olduğunca daha önce kullanılmamış mecralarda yer almaya çalışıyoruz. Trafoları reklam alanı olarak kullanmak fikir olarak da daha önce duyulmamış orijinal bir düşünceydi. Aynı zamanda bir sene boyunca renove edilecek bu alanların güzelleştirilmesine de bir anlamda katkıda bulunmuş olacağımızı düşündük. Seçtiğimiz noktalar da gerçekten İstanbul’un kilit noktaları olarak göze çarpıyor. İlk defa büyük çaplı bir outdoor uygulaması yapacağımızı düşünerek olabildiğince fazla sayıda insana ulaşmak istedik.

Projeye ne kadar süreyle devam etmeyi düşünüyorsunuz?
İlk etapta 6 ay için yaptığımız anlaşmayı bu dönem sonunda bir seneye de yayabiliriz. 2006 sonunda trafolar yeniden renove edilip Büyükşehir Belediye’sine teslim edilecek, ve bir daha böyle bir mecra yer almayacak.

Motorola kaç alanda renovasyon gerçekleştirecek?
10 noktada yer alacağız. Bu noktalar Maçka, Etiler, Levent Metrocity, Havaalanı, Nakkaştepe, Bostancı, İçerenköy Carrefour, Etiler Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Bağlantı Yolu, Beylerbeyi ve Zincirlikuyu olacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.