Bir test mankeninin varoluşçu bunalımı

Bir zamanlar Toyota'da çalışırdı... Şimdi tatmini yeni heyecanlarda arıyor.

16.05.2017 - 14:24 | Sencer Uçar

Bir test mankeninin varoluşsal krizi

Toyota’nın Saatchi & Saatchi Los Angeles ile birlikte yürüttüğü araç güvenliğini ön plana çıkaran kampanya dâhilinde yayınlanan yeni reklam filmi, kaza test mankenleri için heyecan dolu günlerin geride kaldığını gösteriyor.

Toyota’nın güvenlik testlerinde çalışan bir kaza test mankeni olmak nasıl bir şeydir? Bunu bilmemiz ne yazık ki mümkün değil. Ama adrenalin tutkunu bir mankene sorsak, herhâlde mükemmel bir şey olduğunu söylerdi. Konuşabilseydi tabii…

Ama konuşabilenler de yok değil. Stan de onlardan biri.

Reklam filminde, bir zamanlar Toyota‘da kaza test mankeni olarak çalışan Stan’in öyküsüne tanıklık ediyoruz. Eskiden işini seve seve yapan Stan, Toyota’nın araç güvenliği konusunda katettiği mesafeden sonra işsiz kaldığını söylüyor ve bize hayat hikayesini anlatmaya başlıyor. Hemen söyleyelim: Adrenalin boşluğunu bir türlü dolduramadığı için varoluşçu bunalıma giren Stan hiç de mutlu değil. Toyota’da kendisine gerek kalmadığı için üzgün. Toyota’dan sonra hayatında oluşan boşluğu doldurmak adına serbest paraşütten ilk yardım mankenliğine, oradan da Amerikan futboluna kadar birçok alanda çalışmaya başlıyor. Fakat Stan için otomobile binip son sürat duvara toslamanın yerini hiçbir şey tutmuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Toyota
  • Reklam Ajansı: Saatchi & Saatchi Los Angeles
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.