TMSF, Balkaner Grubu’yla anlaştı

TMSF, Balkaner Grubu ile yaklaşık 572 milyon dolarlık borcun ödenmesi konusunda anlaşmaya vardı.

14.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Erol Aksoy’un ardından Ali Avni Balkaner’le de anlaştı. TMSF ile Yurtbank Hakim Ortağı Ali Avni Balkaner Grubu arasında, grubun Fon’a olan borçlarının ödenmesine ilişkin bir protokol imzalandı. Protokole göre grup, 30.06.2005 tarihi itibarıyla Fon’a olan toplam 571.5 milyon dolar nakdi borcunu 2006 yılından başlamak üzere; ilk 8 yılı anapara, iki yılı faiz ve dolaylı sorumluluklarından kaynaklanan borçları olmak üzere toplam 10 yılda, yıllık Libor+1 faiz oranı ile ödemeyi taahhüt etti.

İnşaat sektöründeki potansiyel de dikkate alınarak imzalanan protokol çerçevesinde, 2006-2007 yıllarında toplam 115 milyon dolar, 2008-2013 yılları arasında her yıl 50 ila 80 milyon dolar olmak üzere toplam yaklaşık 572 milyon dolarlık anapara ödenecek, ardından 4 eşit taksitte faiz ve diğer sorumluluklarından kaynaklanan borçlar tasfiye edilecek.

Grubun, İstanbul içinde ve dışında maliki bulunduğu taşınmazların satılması veya proje geliştirilerek daha büyük bir katma değer oluşturulması sonucunda elde edilecek kaynaklarla ödemelerini gerçekleştirmesi bekleniyor.

İmzalanan protokol ile hem yasal takip sonucunda yapılacak olan tahsilattan daha yüksek bir tutarın gerçekleştirilmesi imkanı sağlanmış olacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.