Plato Film Okulu yaz dönemi başlıyor

Asuman Dabak, Işıl Özgentürk, Özkan Yılmaz, Ali Hakan ve Erdoğan Mitrani'nin ders vereceği Plato Film Okulu'nun yaz atölyesi 26 Haziran’da başlıyor.

14.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Asuman Dabak, Işıl Özgentürk, Özkan Yılmaz, Ali Hakan ve Erdoğan Mitrani’nin ders vereceği Plato Film Okulu’nun yaz atölyesi 26 Haziran’da başlıyor.

ASUMAN DABAK OYUNCULUK ATÖLYESİ

Ünlü oyuncu Asuman Dabak’ ın eğitmenlik yapacağı Oyunculuk Atölyesi, sinema ve televizyon alanında çalışmak isteyen oyuncu adaylarını geleceğe hazırlamak üzere 26 Haziran’da eğitime başlıyor. Toplam 6 hafta sürecek olan bu atölye çalışmasında, tiyatro tarihinden başlayıp ses-beden eğitimine, kamera oyunculuğundan doğaçlama alıştırmalarına uzanan zengin ve etkin bir temel oyunculuk eğitimi veriliyor.

IŞIL ÖZGENTÜRK SENARYO ATÖLYESİ

Türkiye’nin en başarılı yazar ve senaryocularından biri olan Işıl Özgentürk, 30 Haziran’dan itibaren toplam 5 hafta sürecek olan Senaryo Atölyesi’nde, geleceğin senaryo yazarlarını, filmleri film yapan temel öğelerden hikaye anlatımının püf noktalarına uzanan geniş yelpazeli bir bilgi yolcuğundan geçirerek, ortak çalışmalarla pekiştirilen uygulamalı bir eğitimle yetiştiriyor.

ÖZKAN YILMAZ KAMERA TEKNİKLERİ ATÖLYESİ

Hem akademik formasyona hem de piyasa tecrübesine sahip olan Özkan Yılmaz, görüntü yönetmenliğine ve hatta yönetmenliğe yönelmek isteyenleri, kameranın temel prensiplerinin ve görüntülerle hikaye anlatma yöntemlerinin teorik olarak verilmesinin yanı sıra kamera ekipmanlarıyla pratik uygulamalar yapılmasını da sağlayan bu 5 haftalık atölye çalışmasında, sağlam ve etkili bir temel eğitimden geçiriyor.

ALİ HAKAN VE ERDOĞAN MİTRANİ İLE SİNEMA TARİHİ

Sinema yazarı Ali Hakan ile Erdoğan Mitrani’nin birlikte yürüttüğü 5 haftalık bu kursta, başlangıcından bugüne tarihsel açıdan uluslararası alanda temel özellikleriyle ele alınan dönemler, “Altına Hücum”dan Yaban Çilekleri”ne, “Serseri Aşıklar”dan “Amarcord”a, “Aşk Üzerine Küçük Bir Film”den “Dövüş Kulübü”ne uzanan birer tipik ya da parıltılı film örneği etrafında sinemasal olarak da değerlendiriliyor.

Kurslar hakkında ayrıntılı bilgi için

Telefon: 0212 292 63 84

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.