Tivibu’dan üç yeni atılım

TTNET, yeni nesil televizyon yayıncılığı yaptığı Tivibu platformunda atılımlar yapıyor.

08.09.2011 - 00:00 | MediaCat

TTNET, yeni nesil televizyon yayıncılığı yaptığı Tivibu platformunda atılımlar yapıyor. Tivibu’ya özel ilk spor kanalı olan SPORTİVİ’nin yayına girmesinin ardından, Tivibu Ev’de de interaktif anket dönemi başlıyor. Ipsos KMG araştırma firmasıyla bir anlaşma imzalayan TTNET, Tivibu Ev platformunda da anket uygulamasını hayata geçirecek.

Tivibu Cep ise iPhone ve iPad’lerden sonra Android işletim sistemi kullanan cihazlarda ve Motorola Xoom tabletlerde de yayına giriyor.

Tivibu’dan Sportivi’de

Spor dünyası ve taraftarların buluşma noktası olma hedefiyle yola çıkan, 24 saat yayın yapan ve gün içerisinde saat başlarında spor haberlerine yer veren bir spor haber kanalı olan Sportivi, Tivibu Ev’de 77. kanalda SD yayında ve 377. kanalda ise HD yayında izleyicilere ulaşmaya başladı.

Sportivi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini Gökhan Telkenar yapıyor. Gürcan Bilgiç, Ümit Aktan, Ali Ece, Alper Üstündağ, İlhami Şarkan, Murat Türker, Pascal Nouma, Yeliz Bozkurt, Fuat Çimen, Yusuf Kenan Çalık, Orhun Gencer, Zeynep Özdemir, Zeynep Uğurli, İlker Duralı, Ilgaz Çınar, Orkun Hınçer, Yelena Shabovta, İnesta Korkmaz ve Zadik Gökoğlu gibi isimler, farklı yayınlarla Sportivi’de izleyici karşısına çıkıyor.

Android Cep’lerde ve Motorola Xoom tabletlerde Tivibu

iPhone ve iPad platformlarında kullanıcıların hizmetine sunulan Tivibu Cep şimdi de Android işletim sistemini kullanan cihazlar ve Motorola Xoom’dan ulaşılabilir hale geliyor.

HTC, Samsung, LG, Sony Ericsson gibi markaların kullandığı Android işletim sistemi dünyada ve Türkiye’de en yaygın kullanılan mobil işletim sistemlerinin başında geliyor.

42 kanala ulaşmaya olanak veren Tivibu Cep, sadece iPhone ve iPad platformlarında yaklaşık 100 bin kez indirildi. TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Android işletim sistemli cep telefonları, tabletler ve Motorola Xoom’dan sonra, Symbian ve Wap Push işletim sistemlerini destekleyen mobil cihazlarda Tivibu Cep’i kademeli olarak kullanıma alacaklarını söyledi. Yılmaz, ayrıca Tivibu Cep’i Blackberry, Bada ve Windows Mobile 7 için de devreye almayı planladıklarını duyurdu.

Tivibu Ev ile anket dönemi

 

Tivibu Ev’de ise interaktif anket dönemi başlıyor. TTNET, Ipsos KMG ile yaptığı işbirliği kapsamında Tivibu Ev üzerinden anket yapma olanağı sunuyor. Yakında pilot uygulaması başlayacak olan proje sayesinde TV üzerinden pek çok ürün ve hizmet hakkında araştırma yapılabilecek ve kullanıcıların görüş, düşünce ve önerileri kolayca alınabilecek.

Tivibu Ev ile araştırma sektöründe yeni bir dönem başlattıklarını ifade eden Yılmaz, TTNET’in yeni hizmeti hakkında şunları söyledi: “Araştırma dünyası açısından Tivibu Ev hem hızlı sonuç alınabilen hem de aynı anda birçok kişiye ulaşabilen bir anket platformu potansiyeline sahip. Bu yöntemle yapılan anket çalışmaları, yüz yüze, telefon üzerinden ve online gibi alternatif kanallara nazaran maliyet açısından da oldukça avantajlı. Ipsos KMG ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde, Türk tüketicileri farklı ürün ve hizmetlerle ilgili görüşlerini kolay bir şekilde aktarabilecekleri bir kanala sahip olacak. Araştırma yapmak isteyen firmalar ise hedef kitlelerinin bilgi ve görüşlerine hızlı ve düşük maliyetle ulaşabilecekler” dedi.

Tivibu Ev üzerinden yapılacak anketlerin içeriğinin ve elde edilen sonuçların derlenmesi Ipsos KMG’nın sorumluluğunda olacak. TTNET ise teknik geliştirme ve uygulamalarla ilgili çalışmalar yaparak, anketlerin en kolay ve en sağlıklı şekilde yapılması için gereken servisleri sağlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.