TikTok’ta video süreleri (yeniden) uzuyor

Platformda maksimum 3 dakikayla sınırlandırılan video süreleri 10 dakikaya uzatılacak.

01.03.2022 - 17:19 | Simge Şenses

TikTok'ta video süreleri (yeniden) uzuyor

TikTok, son olarak geçtiğimiz Temmuz ayında 60 saniyeden 3 dakikaya çıkardığı maksimum video süresini 10 dakikaya yükseltme kararı aldı.

Video uzunluğunu genişletme hamlesi, TikTok’u 2021’de 28,8 milyar dolarlık reklam geliri elde eden YouTube’a daha sıkı bir rakip haline getirirken; içerik oluşturuculara da yemek tarifleri, güzellik eğitimleri, eğitim içerikleri, skeçler ve daha fazlasını çekerken daha fazla zaman ve esneklik sağlayacak.

Bir TikTok sözcüsü gelişmeye dair, “Her zaman topluluğumuza değer katmanın ve TikTok’ta sunduğumuz deneyimi zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz. Geçen yıl, daha uzun videolar sunarak topluluğumuza TikTok’ta içerik oluşturmaları için daha fazla zaman tanıdık. Bugün, dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturucularımıza daha yaratıcı olanaklar sunacağını umduğumuz 10 dakikaya kadar olan videoları yükleme özelliğini sunmaktan heyecan duyuyoruz” açıklamalarında bulundu.

TikTok, içerik üreticilerinin daha uzun videolar çekmesine izin veren özelliği önümüzdeki haftalarda küresel çapta kullanıma sunacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.