THY pazar liderliği ödülünü aldı

TÜRK Hava Yolları (THY), havacılık sektörünün önemli uluslararası yayınlarından Air Transport World (ATW) tarafından verilen “Pazar Liderliği” ödülünü kazandı.

10.02.2011 - 00:00 | MediaCat

TÜRK Hava Yolları (THY), havacılık sektörünün önemli uluslararası yayınlarından Air Transport World (ATW) tarafından verilen “Pazar Liderliği” ödülünü kazandı.

Havayolu endüstrisinin en prestijli ödüllerinden 37’nci ATW Havayolu Endüstrisi Başarı Ödülü’nü alan THY’nin Genel Müdür Temel Kotil, “Başarımızın sırrı İstanbul’u havayolunda da köprü yapmaktan geçiyor. 2011’de 5 yıldızlı havayolu olmayı kafaya koyduk” dedi.

78 yıllık tarihi ödül

THY’nin lider havayolu markasına dönüştüğünü söyleyen Kotil, “2005’ten bu yana dünya havacılığı küçülürken biz büyüdük. Çok sayıda yeni uçuş noktası açtık. İngiltere’den uçağa binen yolcu Uzakdoğu’ya, Afrika’ya, Rusya’ya uçarken THY ile uçuyor. Atatürk Havalimanı üzerinden gideceği noktaya ulaşıyor. Türkiye ile alakası olmayan, ülkemize hiç uğramayan yolcuyu kaptık. Bu başarımızla pazar liderliği ödülünü aldık. THY, 78 yıllık geçmişinde ilk defa böyle bir ödül aldı” diye konuştu.

Hedef 5 yıldıza ulaşmak

Bugün Ortadoğu, Orta Asya ve Afrika’da önemli bir pazar payına ulaştıklarını söyleyen Temel Kotil, “Bu yıl teslim alacağımız yeni nesil uzun menzilli uçaklarla Atlantik ve Uzakdoğu pazarını yeniden inşa ediyoruz. O zaman doğudan getirdiklerimizi batıya götürme şansımız olacak. Bunu 5 yıldıza ulaşarak kalitemizle, uygun fiyatımızla yakalayacağız” dedi.

Diğer ödül sahibi havayolu şirketleri

EN İYİ PAZAR LİDERLİĞİ: THY ödülü uluslararası pazarda hızlı büyümesiyle kazandı.
EN İYİ HAVAYOLU: Emirates istikrarlı ve kârlı büyümesiyle kazandı.
EN İYİ BÖLGESEL HAVAYOLU: İspanyol Air Nostrum, ülkedeki yolcu düşüşü ve ekonomik küçülmeye rağmen ayakta kalarak ödüle layık görüldü.
EN İYİ YOLCU SERVİSİ: İngiliz yatırımcı Richard Branson’un ABD’de kurduğu Virgin America, düşük maliyetli havayolu operasyonuna yüksek kalite hizmet sunarak en iyi yolcu servisi ödülü aldı.
EN İYİ TEKNOLOJİ LİDERLİĞİ: Amerikan Alaska Havayolları, uçuş rotalarının kısaltılması ve emniyetin yükseltilmesi konusunda çalışmaları ile ödüle layık görüldü.
ANKA ÖDÜLÜ: Uzun yıllardır zarar eden Atlas Air, iki yıldır kötü gidişe dur diyerek kâr etmeye başladı ve bu başarısıyla Anka Ödülü’nü kazandı.

Hurriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.