Tesco İstanbul’da market açıyor

Türkiye çapında yeni mağazalar açarak hızla büyümeyi amaçlayan perakende zinciri Tesco Kipa...

04.08.2008 - 17:32 | MediaCat

Türkiye çapında yeni mağazalar açarak hızla büyümeyi amaçlayan perakende zinciri Tesco Kipa İstanbul’daki ilk mağazasını Kurtköy’deki Via Port alışveriş merkezinde yarın açıyor.

Açılışla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Tesco Kipa Hukuk ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Yılmaz Atilla, şirketin 28. hipermarketi için kira hariç 7 milyon euroluk yatırım yaptıklarını söyledi. Atilla, hipermarketin açılıştan itibaren haftada 40,000 müşteri ile 1 milyon YTL’nin üstünde ciro yapmayı öngördüğünü belirtti. İngiltere’nin en büyük perakende zinciri Tesco’nun iştiraki olan Tesco Kipa’nın İstanbul’da mağaza açmak için arsa bulmak amacıyla çalışmalarının devam ettiğini belirten Atilla, Bahçeşehir’de Krea’nın kurmakta olduğu alışveriş merkezinde bir hipermarket ve Gazi Osman Paşa’da Multi Turkmall’un geliştirmekte olduğu Forum alışveriş merkezinde bir hipermarket için bu şirketlerle sözleşme imzaladıklarını ve 2010 yılına kadar bu mağazaların da açılacağını ifade etti.

Atilla’nın verdiği bilgiye göre Silivri’de inşa edilmekte olan alışveriş merkezini 26 Ağustos’ta açmayı planlayan Kipa, Derince ve Yalova’daki projelerini de yıl sonuna kadar tamamlamayı öngörüyor. Ankara Etlik’teki Forum alışveriş merkezindeki Tesco Kipa mağazası da Ağustos sonuna kadar açılacak. Geçen yıl mağaza açma açısından önemli bir atılım yaptıklarını belirten Atilla, bu yıl da metrekare ölçüsünde bu atılımı tekrarlamayı amaçladıklarını söyledi. Tesco’nun dünyada en fazla önem verdiği üç ülke arasında ABD ve Çin ile birlikte Türkiye’nin geldiğini belirten Atilla, “Türkiye çok büyük bir ülke, dünya perakende sektörü açısından her zaman cazip bir ülke olarak görüldü; bizim de çok önemsediğimiz bir ülke” dedi. Fırsatları izlediklerini ve bir büyüme modeli olmadığını belirten Atilla, Türkiye çapında uygun yer bulduklarında mağazalar açtıklarını ve süper market sayısının da 54’e ulaştığını sözlerine ekledi.

Kaynak:Habertürk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.