Televizyon programlarının Twitter performansları

Bugünden itibaren her gün sizlerle paylaşacağımız verilerin 12 Şubat sonuçları karşınızda...

13.02.2014 - 14:23 | MediaCat

Çarşamba gününün sosyal TV reytinglerinde Muhteşem Yüzyıl birincilik tahtını kimselere bırakmazken, ikinci sırada Samanyolu’nun Şefkat Tepesi, üçüncü sırada ise Çalıkuşu yer aldı.

Show TV’nin uzun soluklu dizisi Muhteşem Yüzyıl bu Çarşambayı Sosyal TV izleyicisinin parmak uçlarında birinci sırada bitirdi. Toplamda 5,363 kullanıcının ürettiği 5,933 tweet ile 2,855,297 meraklının Twitter akışında yerini aldı. Hayranlar “Şehzade Mustafa’ya veda” diyerek başladıkları paylaşımlara “ilk defa bu kadar heyecanlı”, “çok gerçekçi yapmışlar” ve “kibir ve gurur şeytanın hayvanlarıdır” ile devam ettiler. Cüneyt Özdemir’in “Muhteşem Yüzyıl bize şunu söylüyor; Hiçbir devirde ‘Babana bile güvenmeyeceksin!’” tweet’i Top Tweet olurken; dizi tepe noktasını 23:00’da 2,476 tweet ile yaptı.Dizinin bu bölümünde atılan Tweetlerin yüzde 45’i ilk defa bu dizi için içerik üreten kullanıcılar tarafından atıldı ve bu da Muhteşem Yüzyıl’ın tek bir bölümle yeni sosyal TV izleyici kitlesini kendisine çekebildiğinin güçlü bir göstergesi oldu.

Samanyolu’nun Şefkat Tepe adlı dizisi bu hafta bir atak yaparak ilk beşe girmekle kalmadı, çok konuşulan “peygamber sahnesi” ile ikinci sıraya oturdu. Toplamda 3,973 tweet alan dizi 2,016,74 kişiye ulaştı. @shaber, @samanyolutv ve @turgayguler en çok mention alan hesaplar olurken, izleyiciler #sefkattepehicbizamanbitmesin hastag’ini birinci sıraya taşıdılar.

Kanal D’nin nostaljisi Çalıkuşu yayın gününün ertesinde de ilk beşteki yerini koruyarak günü üçüncü sıradabitirdi. “Seni içimde tutabilmek için nefesimi bırakmaya dahi kıyamıyorum” diyerek nefeslerini tutan hayranlar “Sevmek yetmez, mühim olan güzel sevmek” dedi ve 3,345 tweet ile toplamda 983,067 kullanıcıya seslerini duyurdu.

Sevdaluk reytinglerde dördüncü sıraya yerleşmesine rağmen yayılımı bir hayli yüksekti. Toplamda 1,515 kullanıcının 1,912 tweet üretmesine rağmen Sevdaluk ile ilgili paylaşımlar 1,129,014 kişinin twitter akışında yer aldı.  RomantikADAM’ın “Bu da bizim oralardan Habu yalan dünyada Öleceksun ölenlan. Sevdaluk eyi şeydur Edecesun bilenlan” tweet’i günün Top Tweet’i köşemize yerleşti. İzleyiciler “çalan müziği paylaşırmısınız” diyerek kendi aralarında iletişim kurarken, “sevdaluk gönüllü yanmak demektur beterdur” alıntısı ile dizilerine olan duygularını dile getirdi.

Medcezir sosyal TV reytinglerinin doğası gereği bu haftanın en çok konuşulan dizilerinden bir olmaya devam ederek Sevdaluk’u takip etti ve yayın gününden önce ilk beşteki yerini korudu. Dizinin yayını Cuma günü olmasına rağmen, hayranları boş durmadı ve yeni bölümün 2.fragmanının yayın ilgili heyecanlarını Twitter’a taşıdı. 1,197 kullanıcı toplamda 1,695 tweet üreterek dizilerini sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına soktu ve “14 Şubat’ta evde oturup #medcezir” için şimdiden sözleşti.

Bu haftanın ilginç çıkışı 5N1K’dan geldi. Ali İhsan Varol’un konuk olduğu 5N1K haftalık sıralamada tam 27 basamak yükselerek, Kanal D’nin Merhamet ve Zeytin Tepe dizilerini geçti ve ilk onda altıncı sırayı kaptı. 1,509 kullanıcının ürettiği 1,678 tweet yüksek bir yayılım göstererek 595,419 kişinin Twiteer akışında yerini aldı. Sosyal TV izleyicileri “ali ihsan varol muzip sorular 5n1k mesajlar yerine ulaşmıştır asdfghjkl” dediler ve #medyayabaskivar, #ifadehürriyetiengellenemez ve #aliihsanvarol hastaglerinden parmaklarını ayırmadılar.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 12 Şubat 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.