MediaCat

Telekom Cem Yılmaz’ın reklamlarını durduruyor

Telkoder’in Türk Telekom’un tarifeleriyle ilgili Telekomünikasyon Kurumu aleyhine açtığı dava sonucu Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi Cem Yılmaz reklamlarını da durduracak.

Telekom Cem Yılmaz’ın reklamlarını durduruyor

Telkoder’in Türk Telekom’un tarifeleriyle ilgili Telekomünikasyon Kurumu aleyhine açtığı dava sonucu Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi Cem Yılmaz reklamlarını da durduracak.

Türk Telekom yetkilileri karar kendilerine tebliğ edildiğinde Cem Yılmaz reklamları dahil gereğini yerine getireceklerini açıkladı. Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı almasıyla ilgili Telkoder ve Tüketiciler Birliği yaptıkları basın toplantısıyla Avrupa Birliği’nde şehir içi sabit telefon servisinin rekabete açılmadığı ülke kalmadığını açıkladı. Türk Telekom tarafından 1 Mart tarihinden itibaren uygulanan şehir içi ve sabit ücretlere zam, şehirlerarası ve milletlerarası görüşmelerde indirim içeren tarifeler Danıştay engeline takıldı. Telkoder’in tarifeleri onaylayan Telekomünikasyon Kurumu’na açtığı yürütmeyi durdurma kararının onaylanması üzerine sonucun iki kuruma ulaşması bekleniyor. Telekomünikasyon Kurumu’nun kararı Türk Telekom’a iletmesiyle tarifelerin durdurulması bekleniyor.

Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararıyla ilgili Telkoder ve Tüketiciler Birliği basın toplantısı düzenledi. Yapılan açıklamada Türkiye dışında bir başka Avrupa Birliği ülkesinde rekabete açılmayan Telekom ve internet servisi kalmadığını belirtti. Telkoder Başkanı Yusuf Ata Arıak buradaki asıl sorumluluğun siyasi otoritenin elinde olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “Genişbant internet servisinin yüzde 95’in üstünde tek bir şirkette olduğu, sabit telefon hizmetlerinin şehir içinde rekabete kapalı olduğu başka bir ülke yok. En önemli sorun tam rekabet koşullarının oluşmaması, biz tam serbestlik istiyoruz.” Tüketiciler Birliği Başkanı Bülent Deniz ise Türk Telkom’un bir şirket gibi davranmadığını belirterek, “Türk Telekom’un refleksleri devlet kurumu gibi davranıyor. Kime isterseniz şikayet edin diyor” dedi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.