Teknoloji tutkunları CeBIT fuarındaydı

Avrasya’nın en büyük dijital iş geliştirme ve teknoloji platformu CeBIT Bilişim Eurasia ile bu yıl ilk defa aynı anda düzenlenen...

12.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Avrasya’nın en büyük dijital iş geliştirme ve teknoloji platformu CeBIT Bilişim Eurasia ile bu yıl ilk defa aynı anda düzenlenen CeBIT Broadcast, Cable & Satellite Eurasia 2009 ziyaretçi akınına uğradı. Geçtiğimiz yıllarda 6 gün olarak düzenlenen fuar, bu yıl 5 gün olmasına rağmen saat 15:00 itibari ile yapılan sayımlarda 143 bin 570 teknoloji tutkununun ziyaret ettiği açıklandı.

Şirketlerin global ekonomik krizin yaralarını bilişimle saracakları en yeni ürün, hizmet ve uygulamaların sergilendiği; global arenada iş birliği görüşmelerin yapıldığı fuarlarda toplam 1.224 katılımcı firma yer aldı.

Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda Avrasya’ya açılan ticaret kapısı CeBIT Bilişim Eurasia, 7 – 11 Ekim 2009 tarihleri arasında 22 ülkeden 989 katılımcı ve 123 bin 984 ziyaretçisini bir ticaret sinerjisi içinde ağırladı.
 
Bu yıl 10’ncu kez kapılarını teknoloji tutkunları için açan ve açılışını ilk defa 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaptığı CeBIT Bilişim Eurasia 2009’a, devlet ve kamu tarafında ilgi büyüktü. Fuarı beş gün boyunca başta T.C. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olmak üzere, pek çok bakan, milletvekili ve üst düzey bürokrat ziyaret etti. Ziyaretçilerini 3 ana bölüm ve 10 tematik bölümde ağırlayan CeBIT Bilişim Eurasia’da, iş dünyası bölümünde yer alan yenilik ve uluslararası katılımda görülen artış ön plana çıktı.
 
Aralarında Amerika, Almanya, Fransa, İtalya, Kore ve Rusya’nın da bulunduğu toplam 22 ülkeden uluslararası katılımcının bulunduğu fuarda, 500’ün üzerinde yeni ürün, hizmet ve uygulama; teknoloji tutkunlarına tanıtıldı. Türkiye’de Türk mühendislerce geliştirilen Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra, belediye, kamu kurum ve kuruluşlarınca bilişim alt yapısı kullanılarak geliştirilen özel uygulama, hizmet ve çözümler de ilk kez CeBIT Bilişim Eurasia’da görücüye çıktı.
 
Bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia ile aynı anda, Avrasya’nın en büyük uydu iletişimi, yayıncılık ve TV sektörü fuarı olan Broadcast, Cable & Satellite Eurasia 2009 da Tüyap Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi’nin 8, 9 ve 10’ncu salonlarında gerçekleştirildi. Fuar ziyaretçilerinin uygun fiyata alışveriş yapabilecekleri bir “Uydu Market”in de yer aldığı Broadcast, Cable & Satellite Eurasia 2009 bünyesinde; TUYAD işbirliği ile Anadolu’nun çeşitli illerinden yaklaşık 1500 uydu sektörü profesyoneli fuarda ağırlandı ve aldıkları eğitim sonunda, sertifikaları dağıtıldı. RATEM işbirliği ile de, Broadcast, Cable & Satellite Eurasia 2009’da yerel TV kanallarından kanal sahibi ve teknik müdür seviyesinde 50 üst düzey yönetici misafir edildi. İlgili sektör yetkilileri iki gün boyunca düzenlenen uluslararası konferans programına katılma fırsatı buldu. 235 katılımcı firmanın yeni ürün ve uygulamalarını tanıttığı fuarı, 5 gün boyunca 19 bin 586 kişi ziyaret etti. (Saat 15:00 itibari ile)
 
TEKNOLOJİNİN EN YENİLERİ CeBIT BİLİŞİM’DEYDİ

Son yılların en gözde ürünleri arasında yer alan dizüstü bilgisayarları için geliştirilen 3G uygulamalarının yanı sıra en yeni donanım, biometrik sistem, ofis ekipmanı ve yazılımların sergilendiği CeBIT Bilişim Eurasia’da, dizüstü ve masaüstü bilgisayarları, dijital medya oynatıcılar, dijital fotoğraf makineleri, kameralar, navigasyon sistemleri ve televizyonlar da ilk kez ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. “Tüm sektörler bilişimle buluşuyor” sloganıyla onuncu kez kapılarını açan CeBIT Bilişim Eurasia’ya çeşitli sektörlerde hizmet veren, satın alma yetkisi olan üst düzey yöneticiler, belediye başkanları, hastane sahipleri ve başhekimlerin yanı sıra; Anadolu’nun çeşitli şehirlerinden bilişim ve satın alma uzmanları İstanbul’da ağırlandı.
 
CeBIT Bilişim Eurasia, gelecek sene 6 – 10 Ekim 2010 tarihleri arasında düzenlenecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.