Tatil kararı vermeden önce mutlaka bu siteye göz atın: otelpuan.com

Objektif yorumları paylaşmayı ilke edinen yeni tatil sitesi, 200 bini aşkın kişinin verdiği tesis notlarını da yansıtıyor.

21.02.2008 - 10:58 | MediaCat

Objektif yorumları paylaşmayı ilke edinen yeni tatil sitesi, 200 bini aşkın kişinin verdiği tesis notlarını da yansıtıyor.

Turizm sektörünün öncü firması Etsgroup, yine bir ilke imza atarak, tatile gidecek kişilere yol göstermek amacıyla, en objektif yorumların paylaşılacağı Otelpuan.com’u hayata geçirdi. Otelpuan.com, oteller hakkında, daha önce bu otellerde konaklamış kişilerce yapılan değerlendirmeleri, puanlamaları ve fotoğrafları barındıran objektif bir paylaşım ve bilgilendirme platformu… Etsgroup, bu tarafsız sitenin kurulmasına öncülük ederek turizm sektöründe kalitenin artmasına, tüketicilerin tarafsız görüşlerini paylaşmalarına fırsat tanımayı hedefledi.

200 Bini Aşkın Misafir Görüşü

Etstur, 2002 yılından bu yana, kendisini tercih eden misafirlerini telefonla arayarak tatilleriyle ilgili müşteri memnuniyeti anketi uyguluyor. 2007 yılı itibariyle görüşleri alınan misafir sayısı 200 bine, ankete katılanların toplam etstur misafirlerine oranı da yüzde 50’ye ulaştı. Son iki yıl içinde görüşleri sorulan misafirlerin tesislere verdikleri notlar da, güncelliklerini korudukları için Otelpuan.com’a yüklendi. Böylece daha ilk etapta, misafirler girdiklerinde 100’ü aşkın tesise dair notlara ulaşabilecekler. Otelpuan.com, herkesin yorumlarına açık ve her geçen gün yeni tatil tecrübeleriyle zenginleşecek. Siteyi ziyaret eden misafirler, sadece değerlendirmeleri değil, tesisler hakkında daha pek çok konuda memnuniyet seyrini de görebilecek. Ayrıca, siteye yeni tesisler de eklenebiliyor. Böylece değerlendirmeye giren tesis sayısı her geçen gün artabilecek.

Hedef Tarafsız ve Objektif Bir Site olmak

Şubat’ın ikinci haftası itibariyle misafirlerin aktif kullanımına sunulan site, kısa bir süre sonra iki tüketici derneğinin bağımsız denetimlerine açılacak. Böylece notların, yorumların ve içeriklerin bağımsız üçüncü kişiler tarafından denetlenmesine ve turizmin gelişimine imkan sağlanacak. “Aradığım huzuru buldum, çünkü bir gidene sordum” sloganını benimseyen site, sadece şikâyetleri değil, seyahat edenlerin objektif yönlendirmeleri, doğru seçimleri ve başarılı işletmeleri de kapsıyor.

 
Ayrıntılı bilgi için:          
 
etsgroup: Kadir Gönüllü-Tel: (0216)542 99 38
    
e-mail: kgonullu@etstur.com