Nestlé 99 yılın öyküsünü paylaştı

Türkiye’de faaliyet gösterdiği 99 yıl süresince birçok ilke imza atan Nestlé, 11 – 15 Şubat tarihleri arasında Esma Sultan Yalısı’nda iş ortakları ve sosyal paydaşları ile biraraya geldi.

21.02.2008 - 11:00 | MediaCat

Türkiye’de faaliyet gösterdiği 99 yıl süresince birçok ilke imza atan Nestlé, 11 – 15 Şubat tarihleri arasında Esma Sultan Yalısı’nda iş ortakları ve sosyal paydaşları ile biraraya geldi.

Türkiye’nin en köklü yabancı şirketlerinden biri olan Nestlé, Türkiye’deki 99 yıllık öyküsünü iş ortakları ve sosyal paydaşları ile paylaştı. Tüm Nestlé ürünlerinin sergilendiği “Türkiye’de Yüz Yıla Bir Kala” etkinlikleri çerçevesinde ayrıca Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker’e de sektöre ve topluma yaptığı katkılar nedeniyle, Türkiye’de ilk kez “İyi Gıda, İyi Yaşam” ödülü verildi.


11 – 15 Şubat tarihleri arasında Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilen etkinliğe yaklaşık 2 binin üzerinde kişi katıldı. Nestlé’nin tüketicilerine sunduğu tüm ürünlerin sergilendiği etkinlik alanını gezen ziyaretçiler Nestlé ürünlerini yakından tanıma fırsatını buldular. 99 yıldır Türkiye’de birçok ilke imza atan Nestlé, 1927 yılında Türkiye’nin ilk çikolata fabrikasını kurdu. Türk tüketicisi de birçok ilki Nestlé ürünleriyle yaşadı. İlk hazır bebek maması, ilk sürme çikolata CHOKELLA, ilk hazır kahve NESCAFE, ilk çikolatalı toz içecek NESQUIK, ilk kahve kreması COFFEEMATE, ilk büyüme sütü NESTLE Çocuk ve ilk Kahve kreması NESCAFE 3ü 1arada NESTLE ile Türk tüketicisinin hayatına Nestlé ile girdi.


Hans-Ulrich Mayer, Nestlé bu topraklarda 99 yıldır faaliyetlerini sürdürüyor, 99 yıldır bu toplumun bir parçası olarak tüketicilerimize en iyi, en kaliteli ürünleri sunmak amacıyla çalışıyoruz dedi. Mayer, “Türkiye’nin ilk yabancı sermayeli şirketlerinden biriyiz. 99 yıldır Türkiye’de birçok ilke imza attık, Türkiye’nin ilk çikolata fabrikasını 1927 yılında kurduk. Bunun dışında Türk tüketicisi birçok ilki Nestlé ürünleriyle yaşadı. 99 yıldır her dönemde Türkiye’nin şirketi olmaktan çok mutluyuz” dedi.


Ayrıntılı bilgi için:

Özlem Çadırcı Özgür Kalyoncu

Bersay İletişim Danışmanlığı Bersay İletişim Danışmanlığı

0212 337 51 56 0212 337 51 55
ozlem.cadirci@bersay.com.tr ozgur.kalyoncu@bersay.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.