Taşıt parçalarıyla tasarlanan silahlar

TBWA\Paris'ten trafik kazalarının nedenlerini hatırlatan bir "silahsızlanma çağrısı".

04.02.2021 - 11:42 | Sencer Uçar

Taşıt parçalarıyla tasarlanan silahlar

Direksiyon başında mesajlaşmak, yorgunluktan uyuyakalmak ya da aşırı hız yapmak… Sürücülerin umursamadan yaptıkları bu gibi hatalar hem kendilerinin hem de diğerlerinin can güvenliğini tehlikeye atıyor, yaralanma ya da ölümle sonuçlanabiliyor. Her gün yolları dolduran taşıtlar, kötü kullanıldıklarında birer silaha dönüşebiliyor.

Association Prévention Routière ve Victimes & Citoyens için hazırladığı #DisarmTheRoads kampanyasında TBWA\Paris, trafik kazalarının ardındaki nedenleri silah analojisiyle gözler önüne seriyor. Otomobil, kamyon ve motosiklet parçaları kullanılarak, üç hatalı sürücü tipini temsilen üç farklı gerçek silahın tasarlandığı kampanyada hatalarla birleştiğinde taşıtların nasıl silaha dönüşebileceği gösteriliyor.

“Trafik kazasının ardından kazazede ya da yakınlarına sorduğunuzda, çoğu zaman şoförün taşıtı silah gibi kullandığını söylerler. Bu sözleri kazazedelere yardım ederken sık işitiriz” diyen Victimes & Citoyens Başkanı Julien Thibault, duyguları görselleştiren bu kampanyayla güçlü bir mesaj vermek istediklerini belirtiyor.

TBWA\Paris önceki yıllarda 3D yazıcı şirketi Dagoma için hazırladığı Harmless Guns aracılığıyla, 3D yazıcılarla üretilen silahları etkisiz hale getirmişti.

KÜNYE

  • Reklamveren : Association Prévention Routière - Victimes & Citoyens
  • Reklam Ajansı: TBWA\Paris
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.