Survivor, sosyal medyanın gündeminde

The Netfork’un sosyal medya reyting sonuçlarına göre Survivor, geçen hafta da zirveden inmedi.

12.04.2011 - 00:00 | MediaCat

The Netfork’un sosyal medya reyting sonuçlarına göre Survivor, geçen hafta da zirveden inmedi. Nihat Doğan’ın veda konuşmasının ardından bu kez de gözyaşları sosyal medyada Survivor’ın reytingini artırmayı başardı. Geçen hafta en çok değinilen program sıralamasında daha önceki haftalardakinin aksine ilk 5’te sadece iki dizi yer aldı.

Tüm değinmelerin % 34,4’ü Survivor için yapılırken, Nihat Doğan’ın Pazar akşamı yayınlanan bölümdeki ağlama sahnesi değinme sayısında ciddi bir artışı beraberinde getirdi. Program genel olarak eğlenceli bulunuyor ve ilgiyle izleniyor. Ünlüler içinde en sevilen isimler Nihat Doğan ve Pascal Nouma olurken, gönüllülerden Taner adlı yarışmacı da hakkında en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor.

Ramiz Dayı öldü, reyting yükseldi

En çok değinilen programlarda ikinci sırada % 8,2 ile Ezel yer aldı. Geçen hafta Ramiz Dayı karakterinin ölümü değinme sayısında ciddi bir artışa sebep oldu. Ancak izleyenler, son zamanlarda giderek heyecanını kaybeden dizinin bu ölümle birlikte izleyici sayısında da azalma yaşayacağını düşünüyorlar. Aynı şekilde bir önceki hafta Kavak Yelleri’nde Efe karakterinin ölümü üzerine benzer bir yorum yapılmıştı ve geçen hafta diziyle ilgili değinmelerde önemli oranda bir azalma görüldü.

Beyaz Show ve Disko Kralı İlk 5’te

Geçen hafta en çok değinme alan üçüncü program ise % 8,2 ile Beyaz Show’du. Konuklarıyla ilgi çeken programla ilgili Zuhal Olcay ve Bülent Ortaçgil’in özellikle canlı performansları olumlu yorumlar aldı. Sıralamada dördüncülüğe Muhteşem Yüzyıl % 8,1 ile otururken, beşincilik ise % 6,9 ile Disko Kralı’nın oldu.

Behzat Ç. olumlu yorumda bir numara

The Netfork’un geçen haftaki sosyal medya reyting sonuçlarına göre hakkında yapılan yorumların yüzde 94 ’ü olumlu olan Behzat Ç. birinci sırayı yine kaptırmadı. Onu sırasıyla Öyle Bir Geçer Zaman Ki(% 89), Beyaz Show (% 86), Muhteşem Yüzyıl (% 80) ve Adını Feriha Koydum (% 78) takip etti.

Türkan’ın bitirilmesine tepki

Bir önceki hafta Ömre Bedel ve Sırat dizilerinin ardından yayın hayatına son verilen dizilerden biri de bu hafta Türkan oldu. Yayındaki yapımların arasında en kalitelilerinden biri olduğu yorumu sıklıkla yapılan dizinin yayından kaldırılmasını sadık izleyicileri tepkiyle karşıladı.

Kanalların yayın politikası eleştiriliyor

Kanalların dizi günlerini ve saatlerini değiştirmeleri de izleyiciler tarafından olumsuz karşılanıyor. Yeni yayın saati ve gününe adapte olamayan izleyiciler, dizileri internetten takip etmeye başlıyor. Star Tv’nin UEFA maçlarının olduğu gün Papatyam isimli diziyi yayınlaması ise futbolseverler tarafından tepki ile karşılanıyor.

Show TV birinci sırada

Survivor Show TV’yi bir önceki hafta olduğu gibi geçen hafta da bir numaraya yerleştirdi. Programlar hakkındaki toplam değinme sayılarının kanallara göre sıralamasında Show TV % 50,8 gibi oldukça yüksek bir oranla birinci olurken, % 26,8 ile Kanal D ikinci , % 12,6 ile ATV üçüncü sırada yer aldı. Televizyon kanallarındaki sıralamada dördüncülüğü % 7,8 ile Star TV, beşinciliği de % 1,2 ile Fox Tv aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.