Unicef çocuklar için sokak sergisi hazırlıyor

İstanbul’da, UNICEF Türkiye işbirliğiyle, “çocukların geleceği parlasın” hareketine dikkat çekecek geniş çaplı sokak sergisi için hazırlıklar sürüyor.

12.04.2011 - 00:00 | MediaCat

UNICEF Türkiye işbirliğiyle, “çocukların geleceği parlasın” hareketine dikkat çekecek geniş çaplı sokak sergisi için hazırlıklar sürüyor. İstanbul’un önemli noktalarını yüzlerce yıldız ile donatacak olan sergiden elde edilecek gelir ile çocukların geleceğinin parlaması hedefleniyor.
 
Birleşmiş Milletler ile UNICEF’in “2015’e kadar Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın” hedefine öncülük edecek projede her yıldız, 100 çocuğun eğitimine destek sağlıyor. İş dünyası, okullar ve şahıslar gibi sergide yer almak isteyen herkes, diledikleri sayıda yıldız heykeliyle sergide yer alarak hem markalarının yıldızının hem de çocukların geleceğinin parlamasına katkıda bulunuyor.

Formunu Aziz Sarıyer’in hazırladığı dev yıldızlar üzerine, Burhan Doğançay, Devrim Erbil, Ergin İnan, Jale Yılmabaşar, Günseli Kato, Mevlüt Akyıldız, İsmail Acar, Derin Sarıyer, Ayşe Kulin, Türkan Şoray, Cemil İpekçi ve daha birçok değerli sanatçının da sanatıyla hayat vereceği bu özel yıldızlar ile kent büyük bir sanat platformuna döneşecek, İstanbullular sanatla içiçe olacaklar.

Çalışmalarını eğitime yoğunlaştıran ve kız çocuklarının eğitimi, anaokullarının gelişmesi gibi konulara eğilen UNICEF, 81 ilde hiç okula başlamamış ya da çeşitli nedenlerle okulu terk etmek zorunda kalmış on binlerce kız ve erkek çocuğunu telafi eğitimi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Çocuklarımızı hızlandırılmış eğitimle akranlarının seviyesine getirmeyi hedefleyen projede UNICEF, il ve ilçe seçimlerinde en muhtaç yörelere ağırlık vermeye özen gösteriyor. Telafi eğitimi ile çocuklar ait oldukları yere, okullarına kavuşacak.

Bu projenin başlangıcı ise Stars of İstanbul/İstanbul’un Yıldızları sergisi ile yapılacak. Stars of İstanbul’un tasarım yıldızları, Eylül ayından itibaren kentin önemli noktalarında (Taksim, Beyoğlu, Galata, Nişantaşı, Beşiktaş, Bebek, Bağdat Caddesi, Sultanahmet, Eminönü, Bakırköy) sergilenmeye başlayacak. Üç ay sürecek serginin ardından Aralık 2011 tarihinde Sotheby’s tarafından gerçekleştirilecek müzayede ile renkli yıldızlar UNICEF Türkiye yararına açık artırmaya sunulacak. Proje sonunda UNICEF Türkiye için 5 milyon TL gelir elde edilmesi ve 90.000 çocuğun temel eğitim alması hedefleniyor.

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.