MediaCat

Sürdürülebilir bir gelecek için bir saat karanlık

İklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik kaybı, su kaynaklarının tükenmesi gibi sorunlarla ilgili endişesi olan milyonlarca insan Dünya Saati kampanyasında bir araya geliyor ve bu yıl 31 Mart günü saat 20:30’da gezegenimiz için ışıklarını bir saatliğine kapatıyor.

Sürdürülebilir bir gelecek için bir saat karanlık

İklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik kaybı, su kaynaklarının tükenmesi gibi sorunlarla ilgili endişesi olan milyonlarca insan Dünya Saati (Earth Hour) kampanyasında bir araya geliyor ve bu yıl 31 Mart 2012 Cumartesi günü 20:30’da ışıkları bir saatliğine kapatarak gezegenimize olan bağlılığınızı göstermek ve "sürdürülebilir bir gelecek" için bir saatin ötesinde neler yapabileceğinin konuşulacağı bir zemin oluşuyor.

2007 yılında Avustralya’da başlayan ve 2008’de küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati (Earth Hour), 2010 yılında bir rekora imza attı ve dünya çapında yürütülen en büyük kampanya oldu. Milyonlarca insanın destek verdiği kampanyada ışıklar bugüne dek "küresel ısınmayla mücadele için" kapatılıyordu.

Kampanya kapsamında 2010 yılında Boğaziçi Köprüsü’nün yanı sıra 250 kurum, 7 belediye, İstanbul Valiliği ve binlerce hane kampanyaya destek verdi.  Bu sene kampanya değişime ayak uyduruyor ve kampanya katılımcılarından gezegenimizin geleceğine olan bağlılıklarını göstermek için 26 Mart Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında ışıklarını bir saatliğine kapatmasını talep ediyor. T.C. Ulaştırma Bakanlığı’nın desteğiyle Boğaziçi Köprüsü bu sene de ışıkları kapatılacak sembolik yapılar arasında yerini alıyor. 

Ayrıntılı bilgiyi  www.wwf.org.tr adresinde bulabilirsiniz. Ayrıca siz de bireysel olarak 31 Mart akşamı evinizin ışıklarını kapatarak destek verebilirsiniz.
 

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.