Superonline’dan 500 milyon TL’lik yatırım

Superonline, 2009 yılında yaptığı yatırım miktarını 2010’da yüzde 100’e yakın bir artışla yaklaşık 500 milyon TL’ye çıkardı...

11.11.2010 - 00:00 | MediaCat

Superonline, 2009 yılında yaptığı yatırım miktarını 2010’da yüzde 100’e yakın bir artışla yaklaşık 500 milyon TL’ye çıkardı. Turkcell Grubu’nun en önemli şirketlerinden biri olan Superonline, yatırımlarını kesintisiz sürdürerek hızı ve kalitesiyle mevcut sabit internet altyapısına güçlü bir alternatif oluşturuyor.

Kendi fiber optik altyapısına sahip yenilikçi telekom operatörü Superonline, 2010 yılında gerçekleştirdiği yatırımları, sunduğu ses, veri ve görüntü hizmetlerini, katma değerli servislerini, yurt içi ve yurt dışında operatörlerle yaptığı iş ortaklıklarını uluslararası fiber bağlantılarını ve “dijital şehirler” vizyonunu Gaziantep’te gerçekleştirdiği basın toplantısıyla açıkladı.

Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, basın toplantısında yüzde 100 Turkcell Grup şirketi olmanın verdiği güçle Türkiye pazarına damgalarını vurmaya hazırlandıklarını dile getirdi. 2010 yılında tamamı fiber optik altyapı çalışmalarına yönelik 500 milyon TL yatırım gerçekleştiren Superonline’ın “kesintisiz yatırımla hızla büyüyen yenilikçi operatör” haline geldiğini vurgulayan Erkan, fiber hızını ve kalitesini, 2010 sonuna kadar yaklaşık 23 bin kilometrelik altyapıyla Türkiye’nin dört bir yanına ve ara bağlantılarla komşu ülkelere ulaştırmaya kararlı olduklarını söyledi. “Bakır çağı artık bitti. Superonline olarak Türkiye’de dünyayla aynı anda fiber çağını başlattık” diyen Erkan, insanların artık ev alırken bile fiber altyapısı bulunup bulunmadığına göre karar verdiğine ve dünyanın en hızlı internetine erişebilme olanağının evlerin değerini artırdığına dikkat çekti. Superonline Genel Müdürü sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’nin öncü ve yenilikçi telekom operatörü olarak sabit hatlarda numara taşıma seçeneğinin sunulmasını tüm kullanıcılar için önemli bir kazanım olarak görüyoruz. Ne var ki uygulamada bazı güçlüklerin yaşanması ve gereken zamanlamalara uyulmaması sürecin uzamasına ve kullanıcılara hakettikleri hizmetin gerektiği gibi sunulamamasına neden oluyor. Süreç ile ilgili her geçen gün bazı iyileştirmelerin olmasına rağmen uygulamada hala hedeflenen noktaya ulaşılamamıştır.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.