MediaCat

Süpergücünüz, gülüşünüz

Colgate’den her çeşidiyle gülümsemeleri kucaklayan kampanya.

Televizyon ya da sosyal medya evreni dikkate alınırsa, kusursuz gülümsemenin önkoşulunun bembeyaz, kusursuz dişler olduğu düşünülebilir. Bu düşünce bireylerin özgüveninin sarsılmasına da yol açabilir. Colgate’in başta Z Kuşağı olmak üzere tüketicilerin gülümseme yapılarına ilişkin tutum ve algılarını tespit etmeye yönelik gerçekleştirdiği bir araştırma da söz konusu tehlikeyi destekliyor. Öyle ki Z Kuşağı’nın yüzde neredeyse 85’i gülümsemelerini değiştirmek istiyor, yüzde 65’e yakını kusursuz gülümsemeye sahip olma baskısının özgüvenine zarar verdiğini ifade ediyor.

VML New York işbirliğiyle “My Smile is My Superpower” (Gülüşüm Benim Süpergücüm) kampanyasını hayata geçiren Colgate, nasıl göründüğü fark etmeksizin tüm gülüşleri kucaklıyor. Kampanya, merkezinde ön dişler arasındaki boşlukların güzelliğinin konumlandığı, Katy Perry’nin “Roar” şarkısının ıslıklarla söylendiği “The Beauty of Gaps” klibini de kapsıyor. Yönetmenliğini Alfred Marroquin’in üstlendiği video, türü, tonu ya da şekli fark etmeksizin tüm gülümsemelerin güzel olduğunu gözler önüne seriyor.

Colgate-Palmolive Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Tüketici Deneyimi ve Büyümeden Sorumlu Genel Müdürü Diana Haussling, müzikal öğe olarak ıslığın esin kaynağının, aralıklı dişlere sahip kişilerin, gülümsemelerinin daha iyi ıslık çalmalarını sağladığını söylemesi olduğunu belirtiyor. Haussling, “İlk başta kusursuz ya da ideal olmadığını düşündüğünüz kimi şeyler aslında sizi özel kılan şeylerdir. Ben, diş boşluğumu kişisel markamın bir parçası olarak görüyorum. Aynaya baktığımda onu görmediğimi düşünemiyorum çünkü bu benim kim olduğumun bir parçası” diyor.

Çalışmanın tüm gülümsemeleri kapsamaya ilişkin olduğunu söyleyen Haussling, “Dişlerinizde boşluk varsa sorun yok, dişleriniz kusursuzsa harika; biz sizi de istiyoruz. Bu, tüm gülümsemeleri ve gülümsemelerin sahip olduğu gücü kutlamakla ilgili. Havaalanındaysanız ve birine gülümserseniz, o da size gülümserse enerji değişir, ortam değişir. Gülümsemede çok büyük bir güç barınıyor ve oyuncu tercihlerinde bu güveni sergilemek için her tür gülümsemeyi dahil etmeye çalıştık” açıklamasında bulunuyor.

“My Smile is My Superpower”, Colgate’in başta çürüklerden koruma, diş eti iltihabı ve plak önleme, tartar azaltma ya da diş beyazlatma gibi özelliklerine odaklanan pazarlama ve reklam stratejisinden bir sapmayı işaret ediyor.

Colgate videonun yanı sıra Orange Is the New Black’ten Uzo Aduba ve Leave the World Behind’dan Myha’la Herrold gibi isimlerle de işbirliği yapacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.