Starcom’a Büyük Ödül, MindShare 7 ödül

Yaratıcı medya planlama fikirlerini ödüllendirmek amacıyla MediaCat tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Felis Medya Ödüllerinde kazananlar, dün gece (21 Eylül 2006) Swissotel’de yapılan bir törenle açıklandı.

22.09.2006 - 00:00 | MediaCat

Yaratıcı medya planlama fikirlerini ödüllendirmek amacıyla MediaCat tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Felis Medya Ödüllerinde kazananlar, dün gece (21 Eylül 2006) Swissotel’de yapılan bir törenle açıklandı. Ana sponsorluğu Zaman gazetesi tarafından üstelenilen ve sunuculuğunu Ali Poyrazoğlu’nun yaptığı geceye reklam ve medya dünyası ile reklamverenler tarafından birçok önemli isim katıldı.

Bütün ödüllerin, jüri başkanlığını yapan Unilever Türkiye Başkanı İzzet Karaca tarafından dağıtıldığı gecede Büyük Ödül, Pegasus Havayolları için yaptığı ‘Tam Zamanında’ adlı yaratıcı medya çalışmasıyla Starcom’a verilirken, törene MindShare damgasını vurdu. Ajans tam 7 kategoride ödül aldı.

MECRA KATEGORİLERİ
Gecede Televizyon kategorisinde ödül, aynı zamanda büyük ödüle layık görülen Starcom’un ‘Tam Zamanında’ çalışmasına verilirken, Gazete kategorisinde ödül MindShare’in Radikal gazetesi için hazırladığı ‘Her Sayfa Sağ Sayfa’ çalışmasına gitti.

Dergi kategorisinin ödülü de MindShare’e gitti. Ajans ödüle layık görülen ‘MotoSLVR Serisi’ adlı çalışmasını Motorola için gerçekleştirdi. Sinema kategorisinin ödülü ise yaratıcı bir ajansa, TBWA’e verildi. Luna Design Center için hazırlanan bu çalışma ‘Kitap Okuyan Kadın’ başlığını taşıyor.

En fazla başvurunun olduğu Out of Home kategorisinin ödülü, ‘Universal McCann’in Coca-Cola için yaptığı ‘Coca-Cola Tadında Hayat’ çalışmasına verildi. Radyo ve İnteraktif kategorilerinin ödülleri de MindShare’e gitti. Ajans, Unilever’in Elidor markasının ‘Taçlandır Güzelliğini’ adlı rölansman çalışmasıyla Radyo kategorisinde ve Nike için yaptığı ‘Joga Bonito – GNCTRKCLL’ başlıklı işiyle İnteraktif kategorisinde zirveye çıktı.

Yeni Medya kategorisinin ödülü 004+’a verildi. Ajans bu ödülü Turkcell’in müziklerini dershane zili yapma fikriyle aldı. Çoklu Mecra kategorisinin ödülünü Mindshare, Nike’ın Joga Bonito konsepti çerçevesinde gerçekleştirdiği ‘360 Derece İletişim’ adlı çalışmayla aldı.

HEDEF KİTLE KATEGORİLERİ
Gecede mecra bazlı kategorilerin yanısıra hedef kitle bazlı kategorilerde de ödül verildi. Bebek kateorisinde MindShare Numil için yaptığı ‘Bebelac Cep Bebe’ çalışmasıyla ödül alırken, Çocuk ve Gençlik kategorisinde ödüle layık iş bulunamadı. Genç Yetişkinler kategorisinde Mediacom Volkswagen için yaptığı ‘VW Polo Cup İnternet yarışı’ çalışmasıyla ödüle uzandı.

Jüri Erkekler kategorisinde ödül vermezken, Kadınlar kategorisinde Starcom Procter & Gamble’ın Pantene markası için yaptığı ‘Kadınsı Tatlı Çelişkiler’ çalışmasıyla ödül aldı.

Özel Hedef Kitleler kategorisinde Mindshare Turcell için yaptığı ‘Tanımlanmamışı Tanımlamak’ adlı çalışmasıyla ödül alırken, Kamu Yararı kategorisinde ödül Carat’ın Bankalararası Kart Merkezsi için yaptığı ‘Chip and Pin’ çalışmasına verildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.