MediaCat

Dinlemek her şeydir

Spotify’ın yeni küresel kampanyası Türkiye’deki ilk televizyon reklamıyla yayında.

Dinlemek her şeydir

2008 yılında kurulan ve bugün 92 ülkeden 138 milyonu premium üyelik sahibi 299 milyonu aşkın kullancısı bulunan Spotify’ın bu yılki ilk küresel kampanyası “Müzik+Podcast” dijital mecraların yanı sıra ülkemizdeki ilk televizyon reklamıyla da yayında.

Dinleyicilere ilham vermeyi ve onları müzik ve podcast’in gücüyle birbirlerine ve dünyaya bağlamayı hedefleyen Dinlemek Her Şeydir platformunu hayata geçiren Spotify’ın kampanya kapsamında aralarında Türkiye’nin de olduğu 16 pazarda yayına giren animasyon reklamı dünyanın dört bir yanından insanların farklı aktiviteler ve ruh halleri nedeniyle müzik ve podcast dinlediklerine dikkat çekerek işitsel dünyanın günlük hayatımızda oynadığı tamamlayıcı role işaret ediyor.

Türkiye’den Serdar Ortaç, Zeynep Bastık ve Müslüm Gürses gibi sanatçıların yanı sıra Filozofun Yolu, İş Hayatı, Baba Olmak gibi podcast yayınlarının yer aldığı dijital video serisinin de yer aldığı kampanya Türkiye dahil 23 pazarda dijital mecralardan hedef kitlesiyle buluşuyor.

Kampanya hakkında konuşan Spotify Güney ve Doğu Avrupa Yönetici Direktörü Federica Tremolada şu açıklamada bulundu: “Bu kampanyayla amacımız, audio dünyasının podcast yayıncılığıyla birlikte daha da güçlendiğini vurgulamak ve dinleme kavramının sadece müzikle sınırlı olmadığının altını çizmek. 60 milyon şarkı ve 1,5 milyon podcast’ten oluşan audio kataloğuyla müzik ile podcast’i buluşturan Spotify, dünyanın lider audio platformu konumunda. Müzik ve podcast yayıncılığından aldığımız güç ve ilhamla pazara yön vermeye ve dinleyicilerin audio dünyasını en etkili şekilde keşfetmelerini sağlamaya devam edeceğiz. Türkiye bu noktada bizim için çok önemli bir pazar çünkü müzikte olduğu gibi podcast alanında da Türkiye dinleyicisinin yenilikleri yakalama refleksi çok yüksek. O nedenle, çok farklı tarzlara sahip podcast yayıncılarını ve sanatçıları dahil ederek müzik ve podcast’in gücünü vurguladığımız kampanyamızı ilk kez bir televizyon reklamıyla Türkiye’de de dinleyicilerle buluşturmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.