Hepimiz 1 hikâye mesafedeyiz

Netflix'ten hikâye anlatımın gücüne övgü.

11.09.2020 - 15:22 | Sencer Uçar

Hepimiz 1 hikâye mesafedeyiz

Hikâye anlatımının ne denli güçlü olduğunu vurgulama niyetindeki Netflix, hedef kitlesinin huzuruna 27 ülkede boy gösteren yeni global kampanyası One Story Away (Bir Hikâye Mesafe) ile çıktı.

AKQA imzalı kampanyanın reklam filminde dünyayı daha anlaşılır şekilde görmek ve derinden hissedebilmekten yalnızca bir hikâye mesafede olduğumuz savı, kırmızı noktanın oynatma çubuğundaki ilerleyişi eşliğinde, Netflix yapımlarından örneklerle aktarılıyor.

“‘Yalnızca bir hikâyelik mesafedeyiz’ lafı, birkaç yıl evvel koridorda bir çalışma arkadaşımdan ilk defa işittiğimden beri aklıma kazılı” diyen Netflix Marka Başkan Yardımcısı Eric Pallotta, kampanyayı, “Bu sözün günün birinde yeniden ortaya çıkacağını biliyordum. Bir yıl kadar önce kampanya üzerinde çalışmaya başladığımızda, nihayet doğru ânın geldiğini hissettim. Bu sözcükler, Netflix’in ve dünyanın dört bir yanında çalıştığımız yaratıcıların özünde yer alan ve üyelerimize de aktarmaya çalıştığımız hikâye anlatımı tutkusunu kusursuz biçimde açıklıyor” şeklinde yorumluyor.

Netflix kitaplığının kampanyaya göre düzenlenmiş versiyonu netflix.com/onestoryaway adresinde üyeleri bekliyor. Kampanya için hazırlanan görsellerden bazıları ise şöyle:

KÜNYE

  • Reklamveren: Netflix
  • Reklam Ajansı: AKQA
Kaynak: Musebycl.io

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.