Soyak bisiklet kullanımını teşvik ediyor

Soyak, enerji verimliliği ve sürdürülebilir yaşamın geliştirilmesi için yeni bir projeye imza attı.

20.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Soyak, enerji verimliliği ve sürdürülebilir yaşamın geliştirilmesi için yeni bir projeye imza attı.

Sürdürülebilirlik Akademisi’nin gençlik programı Greenfest kapsamında 16 Mayıs’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen bisiklet yarışına destek veren Soyak, 17 Mayıs’ta da İstanbul’da bisiklet kültürünü yaymak için Gençlik Haftası Bisiklet Turu etkinliklerinde pedal çeviren liselilerin yanında yer aldı.

Çevreye saygılı geliştirdiği konut projelerinde bisiklet yolları ve bisiklet park alanlarına da yerveren Soyak, bisiklet etkinliklerine de destek vererek bisiklet kültürünü yaymayı ve gençleri bisiklet kullanımına teşvik etmeyi amaçlıyor.

Soyak, bu amaçla, 17 Mayıs Salı günü bisikletin ekonomik, sağlıklı ve çevreci bir ulaşım aracı olarak kullanılmasına dikkati çekmek, bilinç ve farkındalık yaratmak amacıyla Gençlik Haftası Bisiklet Turu kapsamında düzenlenen etkinliklere Beyoğlu Belediyesi ile birlikte destek verdi.

Sainte Pulcherie Lisesi ve kardeş okulu Ayşe Ege Meslek Lisesi’nden onlarca öğrencinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda Sainte Pulcherie’den bisikletleriyle çıkan öğrenciler önce Galatasaray Lisesi’nin önüne, oradan da Beyoğlu Gençlik Merkezi’ne kadar pedal çevirdiler. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu Kaymakamı Hasan Şenses’in de katıldığı etkinlik öğrencilerin halkoyunları gösterisi ve mini konseriyle renklendi. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan çevreye daha duyarlı ve daha sağlıklı bir yaşam için bisikletin önemini vurgularken etkinliğe katılan okullara ve destek veren Soyak’a teşekkür etti.

Üniversiteliler sürdürülebilir gelecek için pedal çevirdi

Soyak, 16 Mayıs Pazartesi Günü ise yeşil iş dünyası ile üniversitelileri sürdürülebilir gelecek için buluşturan Greenfest kapsamında düzenlenen bisiklet yarışlarına destek verdi. Bisiklet yarışmasında alışılan yarışmalardan farklı olarak, “en yavaş bisiklet” kullananlar ödül kazandılar.

Yapılan dört yarış sonrasında birinci gelen Serdar Delikanlı, Kadir Furtun, Kaan Pekel ve Samet Yaşkeçeli’ye ödüllerini sunan Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, bisiklet yarışına katılan tüm öğrencileri kutlayarak, sürüdürülebilir yaşam anlayışının yaygınlaşması için, kendilerine daha çok görev düştüğünü belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.