Sorrell’den dijital uyarılar

WPP Group’un Başkan ve CEO’su Sir Martin Sorrell, reklam endüstrisini, içinde yaşadığımız dijital çağda yaşanan büyük değişimin boyutlarını anlamamakla suçladı.

27.10.2005 - 00:00 | MediaCat

WPP Group’un Başkan ve CEO’su Sir Martin Sorrell, reklam endüstrisini, içinde yaşadığımız dijital çağda yaşanan büyük değişimin boyutlarını anlamamakla suçladı. Londra’da düzenlenen sektörel bir toplantıda konuşan Sorrell, çocukların ve ‘yetişkin çocukların’ yeni mecra alışkanlıkları edindiklerine dikkat çektikten sonra, bu trendin reklam dünyası tarafından yeterince anlaşılmadığını iddia etti.

Büyük medya ve reklam gruplarını yöneten insanların büyük çoğunluğunun 50’li ya da 60’lı yaşlarında olduğunu belirten Sorrell, bu yöneticilerin değişimi anlamakta isteksiz davrandığını öne sürdü.

Konuşmasında özel olarak, medya devi News Corporation’ın Başkanı Rupert Murdoch’a büyük bir saygı duyduğunu söyleyen Sorrell, buna rağmen gıyabında Murdoch’a internet stratejisi hakkında bazı sorular yöneltti. Murdoch, geçtiğimiz günlerde birkaç internet şirketini satın almıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.