Seyahat kadından sorulur!

Amerikan Ulaştırma Dairesinin yaptığı açıklamaya göre geziye çıkma kararları üzerinde kadınların etkisi yüzde 75 düzeyinde.

27.10.2005 - 00:00 | MediaCat

Amerikan Ulaştırma Dairesinin yaptığı açıklamaya göre geziye çıkma kararları üzerinde kadınların etkisi yüzde 75 düzeyinde. Kadınlar hem iş gezileri hem iş yerlerinde düzenlenen özel geziler hem de aileleriyle yaptıkları özel geziler konusunda söz sahibi. Özellikle son zamanlarda büyük kutlamalar için gidilecek yerleri seçme işi neredeyse tamamen kadınlara bırakılıyor.

ABD’nin tanınmış otel zincirlerinden Savvy Hotel’in yaptığı açıklamaya göre, kadınlar seyahatlerde özel güvenlik önlemleri olan ve şehirden kaçma imkanı tanıyan yerlere gitmeyi tercih ediyor. Ayrıca son 6 yıla bakıldığında kadınların seyahat yapma oranlarında yüzde 230’luk bir artış olduğu göze çarpıyor.

Son yıllarda kadın kadına yapılan tatiller de bir başka tatil eğilimine işaret ediyor. Alışveriş yapmak, özgürce kafa dağıtmak ve kültürel gezilere katılmak gibi aktiviteler içeren kadın kadına turlar, hem pazarlama ve reklam şirketleri için hem de seyahat acentaları için yeni bir pazar imkanı sunuyor. Son üç yıla bakıldığında kadın kadına yapılan tatillerin yüzde 88 oranında artması bu pazarın hızla geliştiğini gösteriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.