Sorrel’in 2006 beklentisi

WPP Group CEO’su Sir Martin Sorrel Londra’da yaptığı açıklamada 2006’nın reklam endüstrisi için bir sınav niteliğinde olacağını söyledi.

03.01.2006 - 00:00 | MediaCat

WPP Group CEO’su Sir Martin Sorrel Londra’da yaptığı açıklamada 2006’nın reklam endüstrisi için bir sınav niteliğinde olacağını söyledi. Batı Avrupa’ya dair olumlu beklentileri olduğunu söyleyen Sorrel buna rağmen ABD ve İngiltere pazarlarında zor günler yaşanabileceğini düşündüğünü ifade etti. ABD’deki enflasyonun ve İngiltere’de reklam harcamalarında yaşanan düşüşün bunun en büyük nedeni olacağını söyleyen Sorrel 2006’dan sonra ise, Çin’de yapılacak olan 2008 olimpiyatlarının, ABD başkanlık seçimlerinin ve Avrupa Futbol Şampiyonasının sektöre canlılık getireceğini ifade etti. Olimpiyatların yalnızca bir spor olayı olmadığını söyleyen Sorrel Çin’in dünyanın ikinci büyük reklam pazarı olacağını ifade etti.

WPP’ye bağlı bir network olan Wunderman ise geçtiğimiz günlerde pazarlama ve interaktif ajansı Bridge Worldwide’ı satın almıştı. Bridge’in satın alınmasıyla WPP’nin hızlı büyüyen pazar ve sektörlerde gelişim stratejisini sürdürmesi bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.